ORDU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden tek katlı kargir ev satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448785
Şehir : Ordu / Ulubey
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2014/515 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
142808 TL
İlk İhale Tarihi
:
14.11.2016 13:30
İkinci İhale Tarihi
:
09.12.2016 13:30
İhale Yeri
:
ORDU ADLİYE SARAYI 1.KAT 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ORDU

1. İCRA DAİRESİ

2014/515 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TaşınmazınÖzellikleri : Ordu İli, Ulubey İlçe, Kıranyağmur / akpınar Mahalle/Mevkii deki Taşınmazın üzerinde tek katlı kargir ev mevcut olup 16 kapı numaralıdır.Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.Binaya önündeki verandadan girilmektedir.Çatısı ahşapüzerikiremit örtüdür.verandanın altı depo olarak kulanılmaktadır.ev mutfak iki oda , hol , banyo ve wc den ibarettir.elektrik ve suyu vardır.iskan edilmektedir.Soba ile ısıtılmaktadır.Dışı boyalıdır.ev 55 m2 dir.veranda dıştan demir kapı girilmektedir.Verandanın tabanı serabik kaplı olup etrafı demir korkulukla çevrilidir.verandanın üstü ahşap çatı üzeri kiremit örtüdür.dışı badanalıdır.Tabanı betondur.Veranda 14 m2 dir.evin yanı harmanyeri olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın geriye kalan kısmı otlak ve ağaçlık , az bir kısmı da taşlık ve kayalıktır.Evin anında bir kaç adet ceviz ve çam türü ağaç ile dış mekan süs bitkisi de bulunmaktadır.Toprak yapısı killi -tınlıdır.Taşınmazın kenarından stabilizi köy yolu geçmektedir.Ulaşımı kolaydır. Taşınmazın 1/2 hissesi satılıktır.

Yüzölçümü : 28.660 m2

Arsa Payı : 1/2

İmar Durumu : İmar sınırları içerisindedir.

Kıymeti : 142.808,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 14/11/2016 günü 13:30 - 13:40 arası

2. Satış Günü : 09/12/2016günü 13:30 - 13:40 arası

Satış Yeri : ORDU ADLİYE SARAYI 1.KAT 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/515 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR