Yazdır

ORDU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden daire satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449924
Şehir : Ordu / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 13.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi : 16.01.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 90969 TL
Dosya Numarası : 2016/3133 ESAS
İhale Yeri : ORDU ADLİYE SARAYI 1.KAT 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ORDU

1. İCRA DAİRESİ

2016/3133 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 No'lu TaşınmazınÖzellikleri : Satışı yapılan taşınmaz, Ordu ili Altınordu ilçesi Yeni Mahallede, tapunun ada:486 ve parsel:9 da kayıtlı 205,62 m2 yüzölçümlü kargir apartmanda kurulan kat mülkiyetine göre 1.katta 68/728 arsa paylı 4 nolu bağımsız bölüm mesken ve eklentisi 2 nolu kabukluktur. İpotekli meskenin tamamı borçlu Orhan Akbaş'a aittir.

Taşınmazın kuzeyinde 21 nolu parsel, doğusunda 14 nolu parsel, güneyinde Kahraman Sağra caddesi ve batısında 10 nolu parsel bulunmaktadır.

Taşınmaz üzerinde 5 kat + çatı kat olarak yapılmış betonarme bina mevcut olup 135 kapı numaralıdır. Binanın adı Y. Kahyaoğlu Apt. nıdır. Binanın zemin katında iki işyeri, 3 normal katta çift daire ve 4.katta çatı bağlantılı çift daire olup toplam 10 bağımsız bölüm vardır. Kabukluklar zemin katın arka bahçesindedir. Zemin kattaki iki işyeri fiili durumda tek işyeri ve kahvehane olarak kullanılmaktadır. İşyeri 135/A kapı numaralıdır. 1.kat 4 nolu mesken fiili durumda 2 kapı numaralıdır. Binanın iki yan cephesi kapalı olup ön ve arka cephesi açıktır. Açık cepheler normal katlarda 1 m. çıkmalıdır. Binanın dışı serpe sıvadır. Çatısı kiremit örtüdür. Merdiveni düz mozaik kaplı olup demir korkuluklu ve badanalıdır. Dış kapısı demir doğramadır. Kalorifer ve asansör yoktur. Binaya Kahraman Sağra caddesinden girilmektedir. Taşınmaz, Yeni Mah. Kahraman Sağra cad. Y.Kahyaoğlu Apt. Kat:1 Daire:2 Dış kapı no:135 Altınordu-Ordu adresindedir. Binaya 11.04.1979 tarih ve 5/4 sayı ile yapı ruhsatı verilmiş olup 01.01.2013 tarihinden çok önce yapılmıştır. 1.kat 4 nolu mesken: Mesken fiili durumda 2 kapı numaralıdır. Mesken mutfak, salon, bir yatak odası, hol, banyo ve WC?den ibarettir. Mesken 1.kat merdiven sahanlığına çıkılınca sağda kalmaktadır. Salon balkonludur. Balkon tabanı karo taşı kaplı olup parapet duvar üzeri demir korkulukludur. Mutfak ve hol tabanı seramik ve odaların tabanı laminat parke kaplıdır. Banyo ve WC tabanı ile duvarları seramik kaplıdır. Banyo duşa kabinli, klozetli ve lavaboludur. WC hela taşlıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup ahşap dolaplıdır. İç kapılar ahşap boyalıdır. Pencereler PVC doğrama olup ısı camlıdır. Duvarlar renkli ve tavanlar beyaz kireç badanadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Dışı serpe sıvadır. Elektrik ve suyu vardır. Soba ile ısıtılmaktadır. Borçlu oturmaktadır. Mesken arka bahçeye bakmakta olup tek cephesi açıktır. Arka bahçeye 1 m. balkon ve kapalı çıkmalıdır. Meskende genel olarak iyileştirme yapılmıştır. Mesken çıkma ve merdiven dahil brüt 79 m2dir.

Yüzölçümü : 79 m2

Arsa Payı : 68/728

İmar Durumu : İmarlıdır.

Kıymeti : 90.969,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : ORDU ADLİYE SARAYI 1.KAT 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3133 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR