Yazdır

SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 976 m2 arsa nitelikli taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451185
Şehir : Samsun / İlkadım
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 244068 TL
Dosya Numarası : 2016/988 Talimat
İlk İhale Tarihi : 29.11.2016 09:30
İhale Yeri : Eski Adliye Sarayı, 9. İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım / Samsun
İkinci İhale Tarihi : 27.12.2016 09:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

SAMSUN

9. İCRA DAİRESİ

2016/988 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 4343 Ada No, 1 Parsel Cedit Mahalle/Mevkii, Arsa Taşınmaz tam hisse Hadice Yazıcı adına tescili olup tapu takyidatında " eski eserdir. şerhi bulunmakta olup, taşınmaz konut amaçlı seyrek yapılaşmaların bulunduğu bölgede yer almakta olup, Sahra Sıhhiye okulunun karşısındadır. Sahra Sıhhiye CAddesine 60 m, Atatürk Bulvarı'na 1,3 km mesafededir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Halihazırda boş arsa vasfında olup %40 eğimlidir. imar planında ayrı nizam 4 kat yapılaşma hakkına sahip konut alanına rastlanmakta olup, 3. derece arkeolojik sit alanına rastlamaktadır.

Adresi : İlkadım Cedit Mah. Sahra Sıhhiye Cad. Dinar Sokakt İlkadım / SAMSUN

Yüzölçümü : 976,27 m2

İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planında 3. derece arkeolojik sit alanında kaldığı ve ayrık nizam 4 katlı konut alanına isabet ettiği bildirilmiştir.

Kıymeti : 244.068,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir (Beyan kısmında Eski eser şerhi bulunmaktadır )

  1. Satış Günü : 29/11/2016 günü 09:30 - 09:35 arası

  2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı, 9. İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım / Samsun

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/988 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR