BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda devre mülk icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040590
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : AYVAŞIK MAH. / BEYPAZARI
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/95 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/95 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1848 Ada, 12 Parsel, Ayvaşık Mahalle, Boztepe Mevkii, A1 Blok 2. Kat 28 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Keşif esnasında tesisin hizmet vermekte olduğu ve A1 blok içerisinin inşaat işlerinin bitmediği, kullanıma hazır olmadığı görlümüştür. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Beypazarı-Kırbaşı karayoluna 800 m, Beypazarı merkeze 3 km uzaklıktadır. Taşınmazın bulunduğu site termal tesis olarak tasarlanmıştır. Binaların dış cephe mantolaması, sıvası ve boyası yapılmıştır. Çatısı kapatılmıştır. Merdiven hollerinin duvar alçılarının çekildiği, zemin kaplamalarının yapılmadığı görülmüştür. Her blokta 2 adet asansör mevcut olup, asansörlerin kabinlerinin olmadığı görülmüştür. Bina içinin ve dışının inşaat işlerinin bitmediği görülmüştür. Tesis içerisinde konutlar sözleşme usulü 15 günlük devre mülk olarak, günlük otel, konaklama olarak veya tamamen tapusu verilerek kullanım haklarının tamamının elde edilerek satılmakta olduğu anlaşılmıştır. Gayrimenklun yer aldığı ste, bölgede yer alan termal yer altı suyunun olduğu bölge üzerine kurulmuştur. Bir kaç etap halinde inşaatı yapılacak olan bölgede gayrimenkul bölgenin ilk etabı içinde yer almaktadır. Daire griş kapısının ve oda kapılarının takılı olmadığı, zeminin şapının atılı olduğu, banyo ve wc zeminlerinin seramik kaplamalarının yapılmış olduğu, diğer odaların zemin kaplamasının yapılı olmadığı, sıva altı elektrik tesisatının çekili olduğu, temiz ve pis su hatlarının çekili olduğu, ancak hela taşı dışında herhangi bir vitrifiyenin takılı olmadığı, salon penceresi hariç odaların pencerelerinin pvc doğramalarının takılı olduğu, duvarların alçı sıvalarının ve kartonpiyer imalatının yapılı olduğu, banyo ve tuvaletin, duvarlarının seramik imalatlarının yapılı olduğu, mutfakta tezgah arası seramiğin yapılı olduğu, merkezi ısıtma sistemi bağlantı hattı, kollektör sisteminin takılı olduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 98,31 m2
Arsa Payı : 101/73289
İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut Alanı Ve Termal Konaklama Üniteleri E:1,50 HMAX =SERBEST
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR