BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda 15 günlük devremülk icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065422
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : AYVAŞIK MAH. / BEYPAZARI
Süre : 14 Gün
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/33 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/33 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1848 Ada, 12 Parsel, Ayvaşık Mahalle, Boztepe Mevkii, C2 Blok Zemin Kat 9 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Binanın alt yapı sıkıntısı yoktur. Taşınmaz Beypazarı-Kırbaşı Karayoluna 800 m mesafededir. Beypazarı merkeze 3 km uzaklıktadır.Taşınmazın bulunduğu site termal tesis olarak tasarlanmıştır. Binanın kullanıma hazır olduğu ve kullanılmakta olduğu görülmüştür. Binaların dış cephe mantolaması, sıvası ve boyası yapılmıştır. Binanın çatısı kapatılmıştır. Alüminyum doğrama bina giriş kapısı mevcuttur. Binanın 2 adet asansörü mevcuttur. Merdiven holünün 60x60 cm seramik kaplı olduğu görülmüştür. Tesis içerisinde Konutlar sözleşme usulü 15 günlük devre mülk olarak, günlük otel, konaklama olarak veya tamamen tapusu verilerek kullanım haklarının tamamının elde edilerek satılmakta olduğu tesis görevlileri tarafından belirtilmiştir. Bölgede yer alan termal yer altı suyunun olduğu bölge üzerine kurulmuştur. Bir kaç etap halinde inşaatı yapılacak olan bölgede gayrimenkul bölgenin ilk etabı içerisinde yer almaktadır.Daire giriş kapısının ve iç kapılarının takılı olduğu, Daire zeminlerinin 60x60 cm seramik ile kaplı olduğu,Duvarların alçı üzeri plastik boyalı ve kartonpiyer imalatının olduğu, Banyo ve tuvalet zeminin seramik kaplı olduğu, duvarlarının tavana kadar seramikle kaplı olduğu, Banyosunda duşakabin ve Hilton lavabo bulunduğu,Alaturka tuvaletinin bulunduğu, Pencerelerinde pvc doğrama takılı olduğu, Mutfağında granit tezgahlı mutfak dolabının bulunduğu, Merkezi olarak yerden ısıtma sistemine sahip olduğu anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 111,7 m²
Arsa Payı : 110/73289
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı E: 1,50 HMAX=Serbest
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı adliyesi satış odası

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/33 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR