LADİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkemeden satılık çiftlik

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00751848
Şehir : Samsun / Ladik
Semt-Mahalle : KIZILSİNİ MAH. / LADİK
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 14.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
105730 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.04.2018 14:30
Satış Yeri
:
LADİK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LADİK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Ladik İlçe, 390 Ada, 7 Parsel, KIZILSİNİ Mahalle/Köy, Taşınmaz hisseli olup ihalede taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmaz uygulama imar planı içerisinde konut alanı, ayrık nizam 3 A-3 katlı yere isabet etmektedir. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta olup alt yapı, içme suyu, elektirik, çöp, yol, PTT vb. Arsanın bulunduğu muhitte mesken kullanım amaçlı yapılar mevcuttur ve taşınmazın topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Düz bir arazi yapısına sahip oluşu inşaat kolaylığı getirmektedir. Taşınmaz yola cephelidir. Arsa, Ladik - Suluova oluna 104,00 mt. İlçe merkezine 3.320,00 mt. ve Kaymakamlığa ise 3.500,00 mt mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bu özellikleri değerini olumlu yönde etkilemektedir. Parselin üzerinde tek katlı kargir ev, kargir ahır - samanlık ve kargir odunluk bulunduğu tespit edilmiştir. Mesken: tek kattan oluşan kargir yapının 11,20m x 10,20m =114,24 m2 taban alana sahiptir. Yapının yaşı 33 olarak değerlendirilmiştir. Yıpranma oranı %45 olarak takdir edilmiştir. Yapının giriş kapısı ahşap ve pencere doğramaları PVC olarak yapılmıştır. Yapının dış duvarları sıvalı ve boyalıdır ve çatısı ise mevcuttur. Soba ile ısıtılmaktadır. Kıymet takdiri itibariyle %4 eksik imalat takdir edilmiştir. Ahır- Samanlık: tek kattan oluşan kargir yapının 6,60m x 10,80m = 71,28 m2 taban alana sahiptir. Yapının yaşı 13 olarak değerlendirilmiştir. Yıpranma payı %18 olarak takdir edilmiştir. Yapının giriş kapısı ahşaptır. Yapının dışa duvarları sıvasız ve boyasızdır ve çatısı mevcuttur. Kıymet takdiri itibariyle %12 eksik imalat takdir edilmiştir.Odunluk: tek kattan oluşan kargir yapının 6,60m x 4,80 = 28,80 m2 taban alana sahiptir. Yapının yaşı 13 olarak değerlendirilmiştir. Yıpranma payı %18 olarak takdir edilmiştir. Yapının giriş kapısı ahşaptır. Yapının dış durvarları sıvasız ve boyasızdır ve çatısı mevcuttur. Kıymet takdir tarihi ile %12 eksik imalat takdir edilmiştir. Yine parselde ev etrafında farklı yaşlarda çeşitli meyve ağaçları ve süs bitkilerinin olduğu ve ev etrafında karışık gelişigüzel dikim yapıldığı gözlemlenmiştir. Karışık meyve ağaçlarının olduğu bahçelerde etkin bir hastalık mücadelesi yapılamamakta olup yapılan kültürel bakımlar ticari amaç gütmemektedir. Hane halkının hobi olarak yapmış olduğu meyce üretiminin pazar payı olmayacaktır. Taşınmaz üzerinde muhtelif yaşlarda 2 adet ceviz, 4 adet ayva, 7 adet kiraz,3 adet elma, 6 adet gülfidanı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 835,73 m2
Kıymeti : 105.730,01 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/03/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : LADİK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127. Maddesindeki şartlar dahilinde gazete ilanı veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının herkes için tebligat yerine kaim kabul edilmesine karar verilmiştir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR