ORHANELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çöreler'de bahçeli tek katlı ev icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00753657
Şehir : Bursa / Orhaneli
Semt-Mahalle : ÇÖRELER MAH. / ORHANELİ
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 16.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/204 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
65906 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Lokali - Hükümet Konağı Arkası Orhaneli / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ORHANELİ İCRA DAİRESİ
2016/204 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri:Bursa İl, Orhaneli İlçe, ÇÖRELER Mahallesi, KÖYİÇİ Mevkii, 1221 Parseldeki Taşınmaz tapuda 1 katlı kargir bina ahır ve bahçesi olarak geçmektedir. Taşınmaz üzerinde: 21,45 m²'lik alanda tek katlı briketten yapılma depo, 88,24 m²'lik alanda taş ve kerpiçten yapılma, çatısında sıcak su temini için konulmuş güneş paneli bulunan, zemin katı malzemelik olarak, üst katı ikamet için kullanılan 51-75 yaş arası çok eski iki katlı yığma kagir bina, 27 m²'lik alanda tuğladan yapılma sıvasız ve badanasız, kiremit çatılı, yığma kagir odunluk, 124,13 m²'lik alanda tuğladan yapılma sıvasız ve badanasız tek katlı büyükbaş besi ahırı, 6 m²'lik alanda ahırın yanında betondan yapılma dışkı havuzu ve 1 bağ ile 1 badem ağacı mevcuttur. İmarı yok.
Yüzölçümü : 370 m2 - Kıymeti: 65.906,82 TL - KDV Oranı: %18
1. Satış Günü : 18/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Lokali - Hükümet Konağı Arkası Orhaneli / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR