KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla vasılı arazi(toplu satıştır)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451131
Şehir : Kırşehir / Boztepe
Semt-Mahalle : ÇİĞDELİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/300 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
0 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.11.2016 15:00
İkinci İhale Tarihi
:
20.12.2016 15:00
İhale Yeri
:
Kırşehir İcra Müdürlüğü Kalemi, Kırşehir Adliyesi, Kırşehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KIRŞEHİR

İCRA DAİRESİ

2016/300 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Zemin tipi: Ana taşınmaz, Kırşehir ili , Boztepe ilçesi, Çiğdeli Köyü, Karahüyük mevkii, -/ 301 parsel , 19.750,00 m² yüzölçümlü, tarla nitelikli taşınmaz. Tam hissedir. 301 nolu parselin toprak yapısı kırmızı kahverengi büyük topraklar gurubunda, killi-tınlı bünyeye sahip, toprak derinliği 50-60 cm arası orta derin yapıda, topografyası düz ve düze yakın meyilli, eğitm % 0-2 arası gelmektedir. Söz konusu parsel tapu kayıtlarında tarla vasıflı taşınmaz olup, zeminde de tarlaolarak kullanılmaktadır. Kuru tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Bölgelimzde genel olarak kuru tarım alanlarında yoğun olarak serin iklim tahılları ( Buğday-Arpa) tarımı yapılmakta ve hububat -nadas -hububat münavebe sistemi uygulanmaktadır. Söz konusu taşınmazda verim yöre ortalaması civarındadır.

İmar Durumu : Kırşehir İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nün 11/04/2016 tarih ve 2418 sayılı yazısı ile: " Kırşehir ili Boztepe ilçesi Çiğdeli Köyündebulunan 301 numaralı parselin niteliği tarladır. Parsel imar parseli değildir. Kadastro parselidir."

Kıymeti : 23.700,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : Kırşehir İcra Müdürlüğü Kalemi, Kırşehir Adliyesi, Kırşehir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Zemin tipi: Ana taşınmaz, Kırşehir ili, Boztepe ilçesi, Çiğdeli Köyü, Çalbalma mevkii, -/486 mevkii 14.200,00 m², tarla nitelikli taşınmaz. Tarla tam hissedir.486 nolu parselin toprak yapısı kırmızı kahverengi büyük topraklar gurubunda, killi-tınlı bünyeye sahip,toprak derinliği 50-60 cm arası orta derin yapıda, topografyası düz ve düze yakın eğimli yapıda, eğitm % 0-2 arası gelmektedir. Söz konusu parsel tapu kayıtlarındatarla vasıflı taşınmaz olup, zeminde de tarla olarak kullanılmaktadır. Hali hazırda taşınmazda hububat ekilidir. Kuru tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Bölgemizde genel olarak kuru tarım alanlarında yoğun olarak serin iklim tahılları ( Buğday-arpa) tarımı yapılmaktave hububat-nadas -hububat münavebe sistemi uygulanmaktadır. Söz konusu taşınmazda verim yöre ortalaması civarındadır. Parsel köy yerileşim yerinin kuzey doğusunda yerleşim yerine bitişik konumdadır.

İmar Durumu : Kırşehir İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nün 11/04/2016 tarih ve 2418 sayılı yazısı ile: " Kırşehir ili Boztepe ilçesi Çiğdeli Köyündebulunan 486 numaralı parselin niteliği tarladır. Parsel imar parseli değildir. Kadastro parselidir."

Kıymeti : 21.300,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 15:30 - 15:40 arası

2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 15:30 - 15:40 arası

Satış Yeri : Kırşehir İcra Müdürlüğü Kalemi, Kırşehir Adliyesi, Kırşehir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/300 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR