MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Toroslar'da 2 katlı bina ve müştemilatı icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092490
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3577 ESAS
Muhammen Bedeli
:
184,855 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/3577 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Toroslar İlçe, 2467 Parsel, ÇAVUŞLU Mahalle/Köy, Çakallar Mevkii, Bağ ve Zeytinlik nitelikli taşınmaz Toroslar belediyesi Çavuşlu Mahallesi sınırları içerisinde, 207. Cadde (Fatih Sultan Mehmet Bulvarı olarak ta bilinen) 89169 Sokak sokak kavşağının 350 m kuzeydoğusundaki bölgede meskün konut alanları içinde güneyi/girişi 89025 Sokağa, batısı 89014 nolu sokağa cepheli, etrafı bahçe duvarları ile çevrili(kısmen) imar parseli ve parsel üzerinde çeşitli cins ve yaşta meyve ağaçları ile 2 katlı (alt katı meskene ait odunluk depo müştemilatından) evden ibarettir. Parsel üzerindeki ev 3. sınıf A yapı grubunda B. Arme karkas türde inşa edilmiştir. iki katlı evin 91,00 m2 büyüklüğündeki alt katı/bodrum katı alçak tavanlı(h.ort yükseklik=1.80 m ila 1,70 arasında değişen) depo-müştemilat, 100 m2 büyüklüğündeki üst katı (zemin katı)3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve balkondan ibarettir. Evin dış cephesi akrilik boya ile boyalı, üstü düz tam teras, bina giriş kapısı demir doğrama, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, zeminler ve demir korkuluklu merdiven basamakları karo mozaik kaplıdır. Zemin kat daire giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları ahşap, demir korkuluklu pencereleri wc, banyo kapıları ve demir panjurlu balkon kapıları pvc doğrama, demir panjurlu bant pencereleri demir korkuluklu ahşap-pvc doğrama, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, zemini düz beton kaplı olup, binanın elektrik su tesisatı, mutfak tezgah ve dolapları mevcut ve kullanılır durumdadır. Binada ilk yapımı sonrası yenilemeler dahil yapım yılı kullanımı ve görünümü itibari ile %15 yıpranma bulunmaktadır. Bodrum kat tavan yüksekliği ve yapım/kullanılabilme özellikleri dikkate alındığında normal tavan yüksekliğindeki yapı, birim m2 değerinin %60' ı oranındadır. Taşınmaz bulunduğu bölgedeki okullara, sağlık ocağına, toplu taşım araçlarının geçtiği güzergahlara Kuvai Milliye Caddesine/Cadde üzerindeki işyerlerine/çarşıya/hipermarkete yakın mesafededir.
Adresi : Çavuşlu Mahallesi, 89025 Sokak, No:25 Toroslar / MERSİN
Yüzölçümü : 177,17 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında S-2 (Serbest Nizam 2 Kat) Konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 184.855,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3577 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR