ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448548
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ŞENYUVA MAH. / AKTEPE
: 95
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/9459 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
30.11.2016 11:20
İkinci İhale Tarihi
:
27.12.2016 11:20
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA

19. İCRA DAİRESİ

2016/9459 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 33136 Ada No, 2 Parsel No, ŞENYUVA MAH. Mahalle/Mevkii, 1. Kat 7 nolu bağımsız bölüm. Bina, 2 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Asansör mevcuttur. Her Katta 2 daire bulunmaktadır. 7 nolu bağımsız bölüm 1. katta bulunmaktadır. Bağımsız bölüm, Antre, 3 oda, Salon, Mutfak, WC, Banyo, Ebeveyn Banyosu ve 2 balkondan müteşekkildir. Giriş Kapısı çeliktir. Antre zemini seramik, duvarları alçı üzeri plastik boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Antrede sürgülü kapaklı dolap mevcuttur. Salon ve odaların zemini laminat parke, salon duvarı kağıt kaplı, odaların duvarı alçı üzeri desenli boyalı, tavan kortonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramık, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde lake kaplama dolapları mevcuttur. WC, banyoda zemin ve duvarlar seramiktir. Wc'de hela taşı ve lavabo, banyoda kabinli seramik duş teknesi, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramiktir. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Pencere doğramaları PVC + ısıcamlı, iç kapılar vernikli ahşap kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Konut, ön cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 95,00 M2 olup, daha detaylı bilgi dosyasındadır.

Adresi : Şenyuva Mahallesi, Ihlamur Sokak Kaya Apartmanı Kat: 1 No: 4

Keçiören / ANKARA

Yüzölçümü : 493,00 m2

Arsa Payı : 46/493

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ/ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9459 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR