Yazdır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451487
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KAVACIK SUBAYEVLERİ MAH. / HASKÖY SUBAYEVLERİ
: 95
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 180000 TL
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 11:00
İkinci İhale Tarihi : 30.12.2016 11:00
Dosya Numarası : 2015/13609 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA

11. İCRA DAİRESİ
2015/13609 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kavacık Subayevleri Mah. 6507 Ada, 25 parsel
nolu, niteliği "beton apartman" olan ana taşınmaz; bodrum+zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 4 katlı, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Binanın cepheleri hazır sıvalıdır. Bina girişi Aşiyan sokak üzerindedir. Bina giriş kapısı demir ve rüzgarlığı ahşap doğramadır. Binada katlarda 3'er daire olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm vardır. Bina giriş zemini mozaik ve duvarları 1.20 m yağlı boyalı yukarısı fasarittir. Merdivenlerde zeminler mozaik ve duvarları 1.20 m yağlı boyalı yukarısı fasarittir.
2. Kat, 11 nolu daire, 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc ve 2 balkondan ibarettir. Antre-koridor; zemini seramik kaplı, duvarı alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Balon kapaklı sabit dolap bulunmaktadır. Salon ve odaların; zemini lamİnant parke kaplı, duvarları alçı üzeri plastik boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Odalardan ikisi salona açılmaktadır. Mutfak; zemini ve duvarları seramik kaplı olup, spot aydınlatmalıdır. Mutfak girişine kemer yapılarak kapı iptal edilmiştir. Granit tezgah, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üstünde balon kapaklı ahşap dolap bulunmaktadır. Tezgah karşısı duvarda da sabit dolap bulunmaktadır. Banyo; zemin ve duvarları seramik yapılı, içinde kabinli duşluk, klozet, hilton lavabo bulunmaktadır. Wc; zemin ve duyarları seramik yapılı, hela taşlı ve lavaboludur. Dairenin dış kapısı çelik, iç kapıları mobilya tipi, pencereler ise PVC doğramalı ve ısıcamlıdır. Isınma sistemi; doğalgazlı, kombili, kaloriferlidir. Balkonlar; 2 adet balkon bulunmakta olup zeminleri seramik kaplıdır. Bağımsız bölümün net kullanım alanı balkonlar dahil toplam 95,00 m* olarak belirlenmiştir. Daire, girişe göre sağ ön ve yan cephelidir. Konutta borçlu ikamet etmektedir.

Adresi :Kavacık Subayevleri Mah. Aşiyan Sok. No: 13/11 Keçiören-ANKARA
Yüzölçümü :646,00 m2
Arsa Payı :64/646
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmakta olup, bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.
Kıymeti : 180.000,00 TL

(Ankara 16. İcra Mahkemesinin E:20I6/199, K:2016/547
sayılı ve 07/06/2016 tarihli kıymet taktirine itiraz davası sonucu verilen karar gereğince)
KDV Oranı : %l
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :02/l2/2016 günü 11:00- 11:05 arası
2. Satış Günü :30/l2/2016 günü 11:00- 11:05 arası
Satış Yeri ;Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci, günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilecektir.Bu arttırmada da

malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir ömeği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13609 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İşbu ilan tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK 127 madolmak üzere ilan olunur. 27/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR