T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık üç katlı betonarme ev ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00745146
Şehir : Erzincan / Merkez
Semt-Mahalle : DEMİRKENT KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 228
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5573 ESAS
Muhammen Bedeli
:
239500 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat -ERZİNCAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERZİNCAN İCRA DAİRESİ
2017/5573 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPU KAYDI:Erzincan Merkez Demirkent Köyü, Köyaltı mevkii, 137 ada, 4 parsel, ÜÇ ADET ÜÇ KATLI BETONARME EV VE ARSASI nitelikli taşınmazda bulunan C BLOK ZEMİN KAT NO:1 mesken nitelikli taşınmaz. İMAR DURUMU: 3 Kat, Emsal 1.20'dir. Ayrıntılı ve son imar durumu dosyamızdan görülebilir. TAŞINMAZ üzerinde bodrum+zemin+1. ve 2. kattan yapılmış, betonarme karkas bir yapı mevcuttur. Zemin kat 1 nolu taşınmazın mesken olarak kullanıldığı, bodrum katta yeralan ve tapu kaydında eklenti bilgileri ölümünde yazılı E:1-2-3-4-5 ve 6 nolu depoların meskenin eklentisi olarak dubleks olarak kullanılmakta olduğu belirlenmiştir. Meskenin bodrum kat ile birlikte kullanılan bölümleri 2 kapalı balkon, 2 holü, 5 odası, 1 salon, 1 banyo, 1 mutfak, 1 koridor, 1 wc+lavabo, 2 kiler bölümlerinden yapılmıştır.Meskenin dış kapıları demir doğrama, iç kapılar amerikan panel, pencere doğramaları ısıcam pvc, duvar yüzeyleri alçı sıva üzeri saten boya olup doğalgaz ile ısıtılmaktadır. ıslak hacimlerin taban döşemesi fayans, salon ve odaların döşemesi laminant parke, zemin katta yer alan bölümün yaklaşık alanı 118,00m², bordum katta yer alan bölümün alanı yaklaşık 110,00 m² olmak üzere toplam alanı 228,00 m² olup, yıpranması %6 olarak hesaplanmıştır. Parsel sınırında bahçe duvarı, bahçede yeşil alanlar teşkil edilmiş, yürüyüş yolları ve çevre düzenlemesi yapılmıştır.Ayrıntılı bütün bilgiler müracaat halinde dosyamızdan öğrenilebilir.
Adresi : Osmanlı Mah 41. Sok. No:3, C Blok No:1 Merkez / ERZİNCAN
Kıymeti : 239.500,00 TLKDV ORANI : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat -ERZİNCAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5573 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR