KOCAELİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00735349
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : M.ALİPAŞA MAH. / YENİŞEHİR
Kat Sayısı : 5
Bir Kattaki Daire : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 15.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/204 Esas
Muhammen Bedeli
:
123282 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.03.2018 10:30
Satış Yeri
:
Kadıköy mahallesi Bağdat caddesi no.59 İç kapı no.z 01 İzmit/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KOCAELİ 2. İCRA DAİRESİ
2015/204 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 1772 Ada, 23 Parsel, MEHMETALİPAŞA Mahalle/Köy, Bekeripaşa belediyesi sınarları içinde yahya kaptan yerleşim bölgesinin ve kandıra yolunan batısında başak caddesi kuzeyinde yerleşil olaraka yenişehir mahalle sınırları içinde kalmaktadır.parsel üzerinde 2 adet betoınarme karkas sistemli binalar bulunmaktadır.Taşınmaz arsa vasıflıdır.İmar durumunda parselmene ayrık nizam 3 kat tabanta %40 kadar inşaat müsadeli olduğu,parsel üzerinde ruhsatsız binaların bulunduğu anlaşılmaktadır.Binalarda kat irtifakı veya kat mülkiyeti kurulmamış olduğundan binalar hissesi oranında inşaat durumuna göre değerlendirilmiştir.
Birinci bina parselin güney kısmında bulunmakta ve 5 katlı zemin skatı iş yeri ( iki bölüm halinde) diğer katları mesken halinde kullanılmakta olup binaya bataı cephesinden girilmektedir her katta tek daire olup binada daireler doğu ve batı yöne cephlidir.Binanın batı yönünde 1mt lik balkon çıkmaları bulunmaktadır.İşyerinin pencere doğramaları aliminyum,yer döşelemeleri ahşap kaplamalıdır daireler üç oda+salon+mutfak+antre+banyo+wc balkon şeklinde yapılmış pencere doğramaları 1 ve 2 katta pvc 3.katta aliminyum doğrama yaşam mahallerinin yer döşemeleri 1 katta laminat parke 2 ve 3 katta anşap lambri giriş kapıları ise 1 katta çelik kapa 2 ve 3 katta ahşap doğrama olup ısıtma sistemleri 1 ve 3 katta doğalgaz kombi 2 katta doğalgaz kapıda olup kulanım aları tabanta 90m2 olup toplamda 490 mt2 dir ayrıca 5. normal kat natamam durumdadır.Bu katın iç tuğla duvarları örülü kaba sıvası yapılı pencere doğramaları yer döşemeleri ıslak hacimler na tamamdır.İnşaat %75 seviyede olduğu görülmüştür.
İkinici bina birinci binanın bitişiğiinde ve kuzeyinde bulunmakta 4 katlı normal katları mesken,zemin kat iş yeridir binaya batı girişlidir her katta tek daire bulunan binadadaireler birinici bina ile benzer niteliktedir.Taşımazda özellikleri ve benzen yapı değerleri dikkta alınarak borçlunun 62/506 hissesine isabet eden toplam değer 123.282,71-TL olarak takdir ediilmiştir.
Adresi : Yenişehir mahlallesiBaşak caddesi mintaş sokak no.8-10 İzmit/KOCAELİ
Arsa Payı : 62/506
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat tabandan arsa alanının % 40 müsadeli
Kıymeti : 123.282,71 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yoktur
1. Satış Günü : 05/03/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/03/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Kadıköy mahallesi Bağdat caddesi no.59 İç kapı no.z 01 İzmit/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR