İZMİR 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

İZMİR 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787727
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : BAYRAKLI MAH. / BAYRAKLI
Kat Sayısı : 2
: 325
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/7931 ESAS
Muhammen Bedeli
:
987715 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2018 15:50
İkinci Satış Günü
:
26.06.2018 15:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu -İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
19. İCRA DAİRESİ
2015/7931 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, 32799 Ada, 11 Parsel, BAYRAKLI Mahalle/Köy,Taşınmaz yaya ve araç trafiği bakımından yoğun olmayan 1618 sokak üzerinde yer almaktadır.Ulaşım ve konum açısından merkezi olarak değerlendirilmiştir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Eski ve yeni ruhsatlı ve ruhsatsız yeni yapıların bir arada olduğu bir bölgededir.Orta gelir grubu tarafından tercih edilenve gelişmekte olan bir bölgededir.Taşınmaz bodrum + zemin+2 katlı betonarme bina olup,bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır.Bina içinden bodrum kata inildiğinde, 1 ve 2 numaralı daireler yer almaktadır.

BODRUM KAT 1 NOLU MESKEN : Dairenin salon,mutfak, 2 adet oda,banyo ve Vc kısımlarından oluştuğu,giriş kapısının,iç kapıların,dış cephe doğramalarının ahşap olduğu,zemin kaplamasının salon ve odalarda ahşap,diğer kısımlarda seramik olduğu, mutfak dolaplarının hazır dolap,tezgahın ahşap olduğu,banyoda hilton lavabo,duşa kabin yer aldığı tesbit edilmiştir.Binaya ait arka bahçenin 1 nolu daire tarafından kullanıldığı görülmüştür.

BODRUM KAT 2 NOLU MESKEN : Daire kapalı olduğundan görülememiş, Salon,Mutfak,2 adet oda,banyo ve hol kısımlarından oluştuğu belirtilmiştir.

ZEMİN KAT 66/A NOLU DÜKKAN: Zemin katta bir adet dükkan yer almakta olup,kapalı olduğundan görülememiş, depo olarak kullanıldığı belirtilmiştir. Dükkanın dış cephe doğramalarının demir olduğu tesbit edilmiş, iç kısmının tek bölümden oluştuğu,zeminin karo olduğu, duvarlarının boyalı olduğu belirtilmiştir.

1.KAT 3 NOLU MESKEN :Dairenin kiracı mesken olarak tarafından kullanıldığı, gezildiğinde salon,2 adet oda, mutfak, banyo, antre,balkon kısımlarından oluştuğu,daire giriş kapısının,iç kapılarınahşap olduğu,dış cephe doğramalarının alüminyum olduğu tesbit edilmiştir.Mutfak dolaplarının ahşap olduğu,banyoda lavabo,klozet ve duşakabin yer aldığı,zemin kaplamasının odalarda rabıta, diğer kısımlarda ise seramik olduğu tesbit edilmiştir.

1. KAT 4 NOLU MESKEN : Dairenin kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı, gezildiğinde salon,2 adet oda,mutfak,banyo,antre,balkon kısımlarından oluştuğu,daire giriş kapısının,iç kapıların ahşap olduğu,dış cephe doğramalarının alüminyum olduğu tesbit edilmiştir.Mutfak dolaplarının ahşap olduğu,banyoda lavabo,klozet ve duşakabin yer aldığı,zemin kaplamasının odalarda rabıta, diğer kısımlarda ise seramik olduğu tesbit edilmiştir

2. KAT 5 NOLU MESKEN : Meskenin kapısıkapalı olduğundan gezilememiş, natamam olduğu, ancak kaba inşaatının bitmiş durumda olduğu,ve bitmişlik seviyesinin % 60 olduğu belirtilmiştir. Çatısının teras katı olduğu, kolanların yer aldığı, zeminin beton zemin olduğu tesbit edilmiştir.Binanın deniz manzaralıolduğu, 1. ve 2. katların deniz gördüğü tesbit edilmiştir. Yerinde yapılan ölçümlerde bina taban alanının 200,00m2 olduğu, bina toplam alanının ise 200,00m2 *4 = 800,00m2 olduğu tesbit edilmiştir.bodrum zemin ve 1. kat için yıpranma payının % 30 olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : 1618 Sokak No : 66 Çiçek Mahallesi Merkez / İZMİR
Yüzölçümü : 325 m2 ana taşınmaz alanı
İmar Durumu : Bayraklı Belediyesi İmar ve şehircilik Müdürlüğünün 30.03.2017 tarih ve 5447 sayılı yazısında "söz konusu parselin 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat yapılanma koşullu TM ticaret seçenekli konut alanına ve yola isabet etmekte olup,imar kanununun 18. Maddesi hükümlerince,planlı alanlar tipimar uygulaması görmesi gerekmektedir." denmektedir.
Kıymeti : 987.715,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/05/2018 günü 15:50 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 26/06/2018 günü 15:50 - 16:00 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu -İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Adresi tespit edilemediğinden tebligat yapılamayan ve İİK nın 127.maddesi gereği adresi hiç tespit edilemeyen ilgililere e-satış portalında yapılan elektronik ilan ile gazete ilanınıilan tebliğ yerine kaim sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7931 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR