AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00720959
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : SADIKBEY MAH. / ÇARŞI
Kat Sayısı : 2
Isıtma : Kalorifer
: 990
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 16.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170148 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.04.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/2180 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre Afyonkarahisar İli merkez Sadıkbey köyü, 303 ada 7 parselde kain 990,30 m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli taşınmazdır. Borçlu muris adına tam hisselidir. Güncel adresi merkez Sadıkbey Mahallesi 3147 Sokak No: 3 ve 3/1 Afyonkarahisar Belediye Başkanlığının 13/04/2017 tarih ve 466 sayılı yazısında belirtildiği üzere söz konusu taşınmaz mücavir alan sınırları içinde, imar planı dışında kalmaktadır.Taşınmaz konum itibari ile Afyon-Kütahya yolunun 1. kmsinden sağa girildiğinde, anayoldan 1 km uzaklıktadır. il merkezine ise 16 km uzaklıktadır. köy meydanına ve camiye 400 mt mesafededir. Köy içinde ilk ve orta okul vardır. İller arası yola yakın mesafededir.Taşınmaz üzerinde farklı yıllarda inşaa edilmiş yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz içinde bulunan iki katlı ev, yığma sistemde inşa edilmiş binanın zemin katının inşaası tamamlanmış olup halen kullanılmaktadır. 1. kat ise inşaat halindedir. yapı 3 oda + mutfak+ banyo+ koridor+ wc -lavabo mevcuttur. bu haliyle net 90 mk yüzölçümlüdür. Bahse konu binakaloriferlidir. Salon ve odalar tahta koridor mutfak ve diğer ıslak zeminler seramik kaplıdır. kapılar ahşap pres kapıdır. mutfak dolabı ve tezgahı yapılıdır. ıslak zeminler fayans kaplıdır. 2 katlı evin toplam yüzölçümü 190 m2, yapı sınıfı lll A, zemin katın yıpranma payı %15, 1. katın yıpranma payı %6 dır. binaya ait kazan dairesi bulunup kapı no 3/1 dir. kapısı demir olup çatısı kiremitle kaplıdır. 30 mkdir. lB yapı sınıfındadır. taşınmazın içinde muhtelif amaçlarda kullanılmak üzere eklenti olarak eski bina, besihane depo, sundurma taşbina vardır. İİK'nun 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.148,16 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/03/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 17/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR