AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00698884
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/28649 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2016/28649 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, Merkez Arapmescit Mah. 576 ada 6 parselde kain tapu kaydında 48,20 m2 yüzölçümlü ahşap ev olarak kaydı bulunan taşınmazdır. taşınmaz Burmalı Mahallesi Büyük Demirciler caddesi no: 18 Afyonkarahisar adresinde bulunup, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığınının 08/11/2016 tarih ve 1300 sayılı yazılarında, söz konusu olan taşınmazın koruma amaçlı imar planında sit alanında kalmakta olduğu, her türlü tamirat, tadilat ve yeni inşaat yapımında Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğününün izninin alınması gerektiğinin belirtildiği, tapu kaydında her ne kadar ahşap ev olarak belirtilen taşınmaz da olsa, taşınmazın üzerinde zemin ve birinci katı betonarme karkas, teras ( çatı katı) ise yığma kargir olarak inşaa edilmiş bir yapının mevcut olduğu, dolayısıyla tapuda cins değişikliği işleminin yapılmadığı görülmüştür. Demirciler caddesine cepheli olan yapının zemin katında halen faaliyette olan ve kapı numarası 18/A olan' demir doğrama' işyeri olarak faaliyette bulunulan bir dükkünın içi ve dışı sıvalı, ön cephesinin demir doğrama camekanlı olduğu, zemin kaplaması mozayık olan dükkün yan tarafından 18 kapı nolu 1. kata çıkış dış kapısının demir doğrama kapı olduğu,buradan 1. kata çıkış merdiveninin olduğu, 1. katta küçük bir mutfak nişi ile wc nin bulunduğu, caddeye cepheli terasın arkasında bir oda mahallinin mevcut olduğunun belirlendiği, Betonarme karkas sistemde inşa edilmiş olan yapının zemin katı 45 m2 +45 m2ve teras kat 25 m2 olmak üzere toplam yaklaşık 115 m2 inşaat alanlı olduğu,taşınmaz şehir merkezine yakın tarihi misyona sahif ve ticaret alanı olan bedesten çarşısına yakın eski kadınlar pazarına yemeniciler ve demirciler çarşısına, tarihi taşhan'a ve uzun çarşıya da oldukça yakın bir konumda olduğu, çevresinde işyereri mevcuttur. İİK'nun 114.maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/02/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/28649 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR