ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4 katlı bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00733108
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ALINCA MAH. / YEŞİLTEPE
Isıtma : Kalorifer
: 1109
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2558 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin KatESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2015/2558 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, Alınca Mahallesi, 10940 Ada, 3 Parsel sayılı 1.109,00 m2 yüzölçümlü tripleks karkas bina ve arsası niteliğindeki taşınmaz arsa üzerindeki bina bodrum kat ,zemin kat , 2 kat olmak üzere toplamdabodrum dahil 4 katlı olarak betonarme karkas sistemde yapılmıştır.Keşif anında dairenin boşolduğu ve bazı imalatlarının eksik olduğu görülmüştür. Bina bodrum katı 57,50m2 olup depo ve kazan dairesi olarak kullanılmaktadır, duvarları sıvalı ve badanalıdır. Zeminler seramik yapılmıştır. Zemin katta salon, mutfak, 2 adet oda banyo ve teras mevcuttur. Zemin üzeri 1. Katta mutfak, banyo, salon 3 adet oda mevcuttur. 2. Katta ise 3 adet oda banyo ve teras mevcuttur. Bina bodrum dâhil toplam 650,00m2 alanlıdır.Binada kapılar ahşap doğrama, pencereler pvc doğrama yapılmıştır.Zeminler ahşap laminant parke ve ıslak zeminler seramik yapılmıştır. Ancak bazı odalarda laminant parkelerin hatalı döşenmesi sonucu esnediği görülmüştür. Banyoların duvarları seramik kaplıdır. Banyolarda klozet, duş ve lavoba mevcuttur. Mutfaklarda dolaplar ve tezgâh yapılmış ancak eviye ve eviye bataryası yapılmamıştır. Terasta barbükü yapılmıştır.Binada kalorifer tesisatının yapıldığı görülmüştür.Bina yanında üzeri ahşap malzeme ile kapatılmış 75,00m2 alanlı sundurma ve arsanın içinde kamelya yapılmıştır.Bahçede düzenleme kapsamında çimleme ve parsel sınırına duvar ve üzerine korkuluk yapılmış ayrıca çevre duvarı boyunca mazı türü ağaçlandırma yapılmıştır.Bina Çevre şehircilik bakanlığı inşaat m2 bedellerini gösterir cetvelde III. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı yaklaşık 3 dur.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %4 olduğu görülmüştür. Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 12210mt mesafededir. Mahalle yerleşim alanı içindebulunmaktadır.Elektrik, su, ulaşım, iletişim, hizmetleri mevcuttur.Taşınmazın bulunduğu sokağın 2017 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 39,25TL/m2 dir.
Taşınmazın bulunduğu konum, özellikleri, imar durumu, ticari alanlara mesafesi, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu, arz talep durumu, binanın yıpranması binanınşehir merkezine mesafesi ,alanı, çevre tanziminin yapılmış olmasıdikkate alınarak satışa esas değeri 800.000,00TL (sekizyüzbinTL) dır.
Adresi : Alınca Mahallesi 17.Sokak Üzerinde Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 1.109,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar plan dışında plansız alandadır.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin KatESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, tapu satım harcı vetaşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2558 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR