GEMLİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 254m2 betonarme bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00703984
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / GEMLİK
Kat Sayısı : 2
: 254
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 18.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
363952 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2017/1118 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Hamidiye mahallesinde bulunan 779 ada, 13 parsel sayılı 254,05 m2 miktarlı ana taşınmaz niteliği "Arsa" olan taşınmazdır. Taşınmaz Gemlik ilçesi, Hamidiye mahallesi, Çamlık sokak üzerinde bulunmaktadır.Taşınmaz tapuda arsa olarak görünmesine rağmen üzerinde iki katlı betonarme bina bulunduğu tespit edilmiştir.

Bina zeminde 14,00 m x 18,00 m ebatlar üzerinde inşa edilmiştir. Zemin kat iş yeri olarak ayrılmış olup zemin kaplaması mozaik kaplı, pencereleri demir doğrama camekan şeklindedir. İş yerine Çamlık sokağa açılan 1/A nolu kapıdan girilmektedir. Üst katta iki daire teşkil edilmiş olup bu dairelere yan yola açılmış demir kapı ve merdiven ile çıkılmaktadır. Üst katta iki adet 3+1 daire bulunmaktadır. Daireler 3 oda, salon, mutfak, WC, banyo birimlerinden oluşmaktadır. Dairelerin zeminleri marley, duvarları plastik badanalıdır. Dairelerin kapıları ahşap, pencereleri kısmen ahşap, kısmen PVC doğramadır. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Daireler brüt 126 m2 net 120 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmazın yapı ruhsatı mevcut olmayıp 2013 tarihinden önce yapıldığı belirlenmiştir.

Yüzölçümü : 254,05 m2

İmar Durumu : Satış dosyasında mevcut, Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 08.08.2017 tarih ve 12662 sayılı yazılarında satışa konu; Bursa ili, Gemlik ilçesi, Hamidiye mahallesinde bulunan 779 ada, 13 parsel sayılı taşınmazın 1/1000 ölçekli Gemlik Revizyon Uygulama İmar Planı sınırı içinde olup imar durumunun bitişik nizam 3 kat (B-3)yapılaşma koşullu konut alanında kaldığı bildirilmiştir.

Kıymeti : 363.952,00 TL

KDV Oranı : Yasaların Belirlediği Oranda %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 18/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 15/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.16/11/2017


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR