AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 103 m2 avlulu kerpiç ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00717809
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Kat Sayısı : 1
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 12.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/41239 ESAS
Muhammen Bedeli
:
52500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
17.04.2018 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2015/41239 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili Merkez ilçe, Karakatip mah. 254 ada 10 parselde kayıtlı, 103,15 m² yüzölçüme sahip 'Avlulu Kerpiç Ev' nitelikli taşınmazdır. Borçlunun taşınmaz üzerinde 12/16 hissesi bulunmakta olup, bu hisse oranı satışa konudur. Borçlu hissesine 77,36 m² isabet etmektedir. Taşınmaz Taşpınar mahallesi Ekşioğlu sokak no: 7 Merkez / Afyonkarahisar posta adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın düze yakın bir topoğrafik yapıdaki arsa üzerinde inşa edilmiş olduğu, herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu, etrafında konut olarak yapılaşmaların mevcut oludğu görülmektedir. Söz konusu taşınmaz bitişik nizam olup ve çevresindeki yapılar ağırlıklı olarak bitişik nizam inşaa edilmiştir. Toplu taşıma araçlarının güzergahına yakın mesafede yer almaktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlemlenmiştir. Yakın çevresinde Ulu Camii, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Kabe Mescit Camii ve Karahisar Kalesi bulunmaktadır. Afyonkarahisar şehir merkezine yaklaşık 1,5 km mesafededir. Taşınmaz Afyonkarahisar'ın eski yerleşim merkezinde bulunmakta olup bölge eski kerpiç/ ahşap yapı ağırlıklıdır. Bölgede çok sayıda restore edilmiş eski ev yer almaktadır. İmar planında taşınmazın konut alanında kalmakta olduğu, konut alanında kalan kısma 9 nolu parselde tevhit edildikten sonra bitişik nizam 2 kat inşaat izni verilebileceği bildirilmiştir. 103,15 m² arsa üzerinde tek katlı kerpiç bina bulunduğu, binanın oldukça yıpranmış olduğu ve tadilat ihtiyacı olduğu görülmüştür. Bina yaklaşık 80 yaşındadır. Yerinde yapılan gözlemlerden binanın tek başına ekonomik değere sahip olmadığı, arsası ile bir bütün olarak değerleme dahil edilmesi gerektiği kanaatine varılmıştır. Halihazırda içinde eşyaları mevcut mesken vaziyetinde olup içinde oturulmaktadır. Binanın yıpranmış ve ekonomik ömrünü tamamlamış olduğu, esaslı bir tadilat ve restorasyon gerektirdiği görülmüştür.
Kıymeti : 52.500,00 TL (12/16 hisse değeridir.)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/03/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/04/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu alım harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/41239 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR