ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00450735
Şehir : Zonguldak
: 188
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/3784 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.12.2016 10:30
İhale Yeri
:
ZONGULDAK 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2016/3784 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İli, Kozlu İlçe, 29 Ada No, 266 Parsel No, Merkez Mahalle/Mevkii, Gölge sokakta A-9 Blok , 2 nolu Bağımsız Bölüm Kozlu Belediyesi sınırları içerisinde imar planı dahilindedir.Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Çevreye hakim manzarası olup, deniz manzaralıdır. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Bölgesel olarak gelişmekte olan bir alanda kalmaktadır.Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkiidedir. Ulaşımı kolaydır. Şehir merkezine biraz uzak mesafede sayılır, özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüz ölçümü 9.083,87 m2'dir. Üzerinde Çakmakkaya villaları, villalara ait bahçe şeklinde yeşil alan,peyzaj düzenlemeleri, yüzme havuzu ve sosyal tesis bulunmaktadır. Çevresinde dağınık vaziyette az katlı yerleşim birimleri, ormanlık alanlar, taş ocağı ile yeni inşaa edilmekte olan mesken niteliğinde yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz 3 katlıdır, betonerme yapı tarzında inşaa edilmiştir. Genel görünümü iyidir. Kuzey doğu ve kuzey batı tarafında olmak üzere toplam 2 daire bulunmakta olup, her ikisi de tribleks daire şeklindedir. Arka tarafında ve ön tarafında araba yolu vardır.Hem ön taraftan hem arka taraftan giriş vardır. Yaz kış oturulabilecek konumdadır.Dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferlidir. 29 Ada,266 parsel üzerinde mevcut A-9 Blok,2 bağımsız bölüm dairedir.Kapı numarası 37/A'dır.Tapu kaydında dubleks mesken yazmasına karşın yerindeki mevcut durumuna göre tribleks daire şeklindedir.Arsa payı 29/1066'dır.Üst kat daire, Arka balkon,Hol,Banyo WC, 3 oda, 3 balkon ve ebeveyn banyosu, Orta kat daire, Wc, giriş holü, mutfak, salon, ön balkon, balkon ile alt kat dairesi Wc, oda, salon ve mufak şemlinde dizeyn edilmiştir. faydalı alanı 188 m2'dir. toplam brüt alanı 216,00m2'dir.Taşınmazın üst kat dairesinin arka balkon korkuluğu ferforje demir parmaklık, zemini seramik, kapısı plastik doğrama,hol zemini seramik, banyo wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik, banyo wc içinde klozet,hilton lavabo,duşakabinli köşeli küvet mevcuttur. iç kapıları ameriken panel kapı, duvarları saten boşa tavan döşemeleri kartonpiyerli, pencereleri plastik doğrama, aşağıya inen merdiven basamakları granit, merdiven korkulukları paslanmaz krom nikel, diğer mekanların zemini laminant döşemelidir.Orta katın kapısı çelik kapı, wc zemini duvara kadar seramik, salon tavanı gömme spot lambalı asmalı tavan şeklindedir.Salonda şömine bulunmakta olup, ön balkonda barbekü vardır.diğer özellikleri üst katla aynıdır.Orta kattan üst kata merdiven bağlantısı vardır. Alt kat dairenin wc zemini duvarı tavana kadar seramik, wc içinde klozet-ayaklı lavabo mevcut, salon zemini seramik, salonun ön çephesi tavandan zemine kadar camlı sürgülü plastik doğrama şeklinde, mutfak zemini seramik, mutfak tezgahı mermerit, mutfak dolapları laminedir. diğer özellikleri diğer katlarla aynıdır.Her katta 4.00 m2 merdiven boşluğu vardır.
Yüzölçümü : 188 m2
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİNDE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3784 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR