Yazdır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451445
Şehir : Muğla
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 100000 TL
İlk İhale Tarihi : 13.12.2016 09:30
İkinci İhale Tarihi : 10.01.2017 09:30
Dosya Numarası : 2015/11669 ESAS
İhale Yeri : Ortaca bİna Giriş kapısı önü
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ
2015/11669 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Ortaca İlçe, 130 Ada No, 61 Parsel No, Cumhuriyet Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm Parsel Muğla Fethiye Karayolu yakınında, toptancı hali karşısındadır. Parsel üzerinde ayrık nizamda inşa edilmiş 3 katlı betonarme karkas bina vardır. Binanın her katında 2 şer daireden toplam 6 daire vardır. Satışa konu taşınmaz ana binanın yoldan ve merdiven girişinden bakınca, sol taraftan birinci katında konumludur. Taşınmaz 3A yapı sınıfı özelliğinde, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş toplam 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Mesken 3 oda, 1 salon, tuvalet ve banyo hacimlerinden ibarettir. Meskenin oda tabanları laminant parke, ıslak zeminleri seramik kaplama, iç kapıları amerikan panel kapı, pencereli beyaz ısıcamlı plastik doğrama, mutfak dolabı mdf, tezgah mermerit, apartman giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri mermer kaplama, korkulukları aliminyum,girişi çelik kapıdır. Dışı düz sıva üzeri akrilik boyalıdır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. İstiklal Cad. 384 Sokak No:8 D:6 Ortaca / MUĞLA
Yüzölçümü : 780,19 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Parsel Ortaca Belediyesi imar planı içinde , ayrık nizam 3 kat konut alanı içindedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Muğla İli, Ortaca İlçesi, Fethiye Karayolu üzeri, Ortaca bİna Giriş kapısı önü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/11669 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR