DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 123 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00659476
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 30.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/979 Esas
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2017 10:40
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2017/979 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, KINIKLI Mahalle/Mevkii, B /4 BLOK 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Bağımsız Bölüm Denizli ili, Pamukkale İlçesi,KınıklıMah.,Kuruçay Mevkii, 16L-IPafta , 1557ada6parselde kayıtlı 2398,00 m2alanlı taşınmaz üzerinde bodrum+zemin + 4 normal katlı betonarme tarzda yapılmış 4 adet blok(A,B,C,D Bloklar ) bulunmaktadır. Şafak Sitesi isimli sitedir. Satışa konu taşınmaz B blok içindedir. B blok arka cephedebodrum + zemin + 4 normal katlı betonarme binadır.Binada her katta tek daire vardır.Bina üzeri ahşap çatılı ve kiremit örtülüdür. Satışa konu taşınmaz binada son kattadır. 25-30 yıllık binadır. Bina ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğ.lı merdivenler giriş kısmında mermer diğer katlarda mozaik kaplamalıdır.Binada asansör vardır. Satışa konu 5 B.B, nolu mesken; 123,00 m2 alanlıdır. Giriş- koridor, 3 oda, 1 salon , 1 mutfak , 1 banyo , 1 wc., 2 balkon şeklindedir.Salonla oda arasında ahşap- kırma kapı vardır. Dış cephe kapı ve pencereleri plastik PVC. Doğ.lıdır. Mesken giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan kapıdır. ısıtma merkezidoğalgaz kombilidir. Ocak- şohben için bireysel doğalgaz aboneliği vardır.Giriş- koridor- mutfak- odalar ve salonda zemin laminant parke kaplamalıdır. Giriş kısımda MDF. Doğ.lı vestiyer vardır. Duvarlarve tavan normal sıvalı, badanalı alçı kartonpiyerlidir. Mutfakta tezgah werzalitdolaplar MDF. Doğ.lıdır. Banyo ve wc. de zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Banyoda duş teknesi- duşakabin, Hilton lavabo ve alafarnga wc.vardır. Odalardan ikisindeve banyo girişinde sabit yüklük dolabı vardır. Arka cephedeki balkon plastik PVC. Doğ. İle kapatılmıştır. Bulunduğu mevkii olarak Satış konusu taşınmazSiteler Mah. De 6220 sokağa cephelidir.Ulus Caddesine , Bursa Caddesine , Cumartesi Halk Pzarına , Çamlık Forum AVM. Ye ,Demokrasi Meydanına , İncilipınar Caddesine yakın konumdadır. Konum itibariyle tüm Belediye hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Ulaşımı rahat, TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Borçlunun hissesi 1/3 olup bu hisesi satışa konudur. Netkullanım alanı 123,00m2 olup taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdabulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Siteler Mah. 6220 Sk No: 26 Şafak Sitesi B Blok K:4 Daire 5 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 2.398 m2
Arsa Payı : 1/35
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/10/2017 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 22/11/2017 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/979 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR