Yazdır

BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450301
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 280000 TL
İlk İhale Tarihi : 22.11.2016 14:30
İkinci İhale Tarihi : 22.12.2016 14:30
Dosya Numarası : 2016/11941
İhale Yeri : Bursa Adliyesi Zemin kat İcra Daireleri satış odası Uluyol/BURSA --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. İCRA DAİRESİ

2016/11941 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 2541 Ada No, 21 Parsel No, Esenevler mahallesi Mahalle/Mevkii, 7 Bağımsız Bölüm Tapu Kaydı:
Dosya İçerisinde mevcut İpotek Belgesi tapu kaydına göre kıymet takdirine konu olan Esenevler Mahallesi , tapunun 2541 ada, 21 sayılı parselinde , 3.370.42m2 yüz ölçümünde , ana taşınmazı A ve B Blok 9 Betonarme Bina ve arsası vasıflı taşınmazda 4/240 arsa paylı B Blok Birinci katta , (7) bağımsız bölüm numaralı meskenin 1/1 payı Borçlu adına kayıtlı olduğu görülmüştür.
İmar Durumu:
Kıymet takdirine konu olan Bursa İli, Yıldırım İlçesi , Esenevler Mahallesi , 2541 ada, 21 parselde kayıtlı 3.370.42m2 Yüz Ölçümündeki taşınmazın 1/1000 ölçekli Fidyekızık Esenevler Uygulama İmar Planı Kapsamında Ayrık nizam Emsal :1.60 , Ön Bahçe Mesafesi 5.00m. yan Bahçe mesafesi 3.00m olan konut alanında kalmaktadır.
Yapılan İnceleme ve Tespit:
Kıymet takdirine konu olan taşınmaz Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Esenevler Mahallesi, 2.Atakan Sokak kapı numaralı , betonarme karkas inşaat tarzında 9 katlı olarak yapılmış, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı , bina içi merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplama , asansörlü B Blok Boncuk evleri apartmanı Birinci katında (7) bağımsız bölüm numaralı dairesidir.
Kıymet takdirine konu olan daire 145m2 alanlı , antre , salon , Ebebeyin Yatak odası banyolu 3 oda , mutfak, banyo, tuvalet, hol ve 2 balkon mahallerinden ibaret, yer döşeme kaplaması , mutfak , banyo, tuvalet ve balkon gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar laminat parke yer döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet seramik duvar kaplaması , diğer mahal duvarları saten , tavanlar alçı kartonpiyerli, daire giriş kapısı çelik , iç kapı doğramaları Amerikan Tipi Mobilya kapı , pencere ve balkon kapıları PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer , mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar mobilya , müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalı olup, dairede halihazırda taşınmazı ipotekli olarak alan şahıs oturmaktadır. Taşınmaz çevresi benzer nitelikte çok katlı apartman blokları ile meskun olan , şehir merkezine uzak mesafede olmakla beraber toplu taşım araçları şehir merkezine ulaşımın devamlı ve kolay olduğu, Belediye ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Değerlendirme:
Yukarıda açıklanan hususların doğrultusunda Kıymet takdirine konu olan (7) Bağımsız Bölüm numaralı Dairenin bulunduğu bölge , nitelik ve nicelikleri , ana alterlere olan mesafesi , ulaşım , Belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanma durumu , mahal, fiili durumu, mahalli konumu ve imar durumu , getirebileceği kira miktarı , emlak alım satım koşulları , mahallin rayiç bedelleri ve emsalleri günün iktisadi durumları gibi kıymetine tesir edebilecek tüm vasıf ve unsurlar birlikte değerlendirildiğinde taşınmazın bu günkü serbest piyasa gerçek alım satım rayiç değeri 280.000.00TL (İki Yüz Seksen Bin Lira) olarak tespit edilmiştir.Alacak konut finansmanından kaynaklandığından KDV'den muaftır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Bursa Adliyesi Zemin kat İcra Daireleri satış odası Uluyol/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11941 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR