AFYONKARAHİSAR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449487
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/18152 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.11.2016 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
13.12.2016 09:30
İhale Yeri
:
Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2016/18152 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre İhsaniye İlçesi Yaylabağı Köyü/Mah. Karaoğlan mevkii 108 ada 63 parselde kain 27.586,87 m2 yüz ölçümlü ve arsa nitelikli taşınmazın üzerinde yapılı 22 bağımsız bölüm numaralı dubleks zemin+1 katlı meskendir.Taşınmaz/ tesis adres olarak Gazlıgöl-Eskişehir yolundan 1 km içeridedir. İhsaniye Belediyesinden gelen yazı cevabına göre İmar planı ve mücavir alan sınırları dışındadır. Bölgede termal turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler yoğun durumda olup, işletme tarzı genellikle taşınmazdan hisse satışı şeklinde gerçekleşmektedir.Kıymet takdiri istenilen taşınmaz da işletmeci şirket ile ilgisi olmayan tamamı borçluya ait termal özellikte bir dubleks meskendir. İşletmenin nizamiye kapısına takriben 250 mt uzaktadır. Zemin+1 katlı olarak 16 sene önce betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Binaya bitişik konumda giriş çıkışların bina içinden yapılabildiği termal özellikte havuz binası ayrı inşa edilmiştir.Zemin katın tüm taban kaplamaları seramiktir. Soğukluk ve havuz duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Antre koridor bölümü de yarı fayans kaplı olup, fayans üzerine saten alçı plastik boya uygulaması yapılmıştır. Salon, antre ve mutfak duvar tavanları ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgah ile alt ve üst dolap uygulaması yapılmıştır.Salon kapısı Amerikan panel kapı, wc ve havuz bölümü kapıları ise pvc doğramadır. Hem salondan hem de mutfaktan balkona çıkılabilmektedir. Tüm pencereler ısı yalıtımlı pvc doğramadır.Binanın 1. Katına ise içeriden basamakları seramik kaplı merdiven yardımıyla çıkılmaktadır. Bu katta ise 3 oda ve 1 banyo bulunmaktadır.2 odadan da balkona çıkış kapısı vardır. Bu katın tabanları da seramik kaplı olup, tüm duvar ve tavanları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Banyo duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. Tavanı pvc lambri ile kapatılmıştır.Elektrik ve su tesisatı çalışır haldedir. Isınması su buharı enerjili merkezi sistem kalorifer ile sağlanan meskenin toplam yüz ölçümü 160 m2 dir.Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/11/2016 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri
: Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre İhsaniye İlçesi Yaylabağı Köyü/Mah. Karaoğlan mevkii 108 ada 63 parselde kain 27.586,87 m2 yüz ölçümlü ve arsa nitelikli taşınmazın üzerinde yapılı 21 bağımsız bölüm numaralı dubleks zemin+1 katlı meskendir.Taşınmaz/ tesis adres olarak Gazlıgöl-Eskişehir yolundan 1 km içeridedir. İhsaniye Belediyesinden gelen yazı cevabına göre İmar planı ve mücavir alan sınırları dışındadır. Bölgede termal turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler yoğun durumda olup, işletme tarzı genellikle taşınmazdan hisse satışı şeklinde gerçekleşmektedir.Kıymet takdiri istenilen taşınmaz da işletmeci şirket ile ilgisi olmayan tamamı borçluya ait termal özellikte bir dubleks meskendir. İşletmenin nizamiye kapısına takriben 250 mt uzaktadır. Zemin+1 katlı olarak 16 sene önce betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Binaya bitişik konumda giriş çıkışların bina içinden yapılabildiği termal özellikte havuz binası ayrı inşa edilmiştir.Zemin katın tüm taban kaplamaları seramiktir. Soğukluk ve havuz duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Antre koridor bölümü de yarı fayans kaplı olup, fayans üzerine saten alçı plastik boya uygulaması yapılmıştır. Salon, antre ve mutfak duvar tavanları ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgah ile alt ve üst dolap uygulaması yapılmıştır.Salon kapısı Amerikan panel kapı, wc ve havuz bölümü kapıları ise pvc doğramadır. Hem salondan hem de mutfaktan balkona çıkılabilmektedir. Tüm pencereler ısı yalıtımlı pvc doğramadır.Binanın 1. Katına ise içeriden basamakları seramik kaplı merdiven yardımıyla çıkılmaktadır. Bu katta ise 3 oda ve 1 banyo bulunmaktadır.2 odadan da balkona çıkış kapısı vardır. Bu katın tabanları da seramik kaplı olup, tüm duvar ve tavanları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Banyo duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. Tavanı pvc lambri ile kapatılmıştır.Elektrik ve su tesisatı çalışır haldedir. Isınması su buharı enerjili merkezi sistem kalorifer ile sağlanan meskenin toplam yüz ölçümü 160 m2 dir.Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/11/2016 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri
: Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/18152 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR