KARACABEY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kerpiç ev, samanlık ve avlusu

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452444
Şehir : Bursa / Karacabey
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2014/205 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
79315 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.11.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
21.12.2016 10:30
İhale Yeri
:
İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KARACABEY İCRA DAİRESİ

2014/205 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, İkizce Mahallesi, Köyiçi Mevkii , 2363 Parsel No'da tapuya kayıtlı, 251,00-m2 alanlı, İki Katlı Kerpiç Ev ve Kerpiç Samanlık ve Avlusu vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda taşınmaz köy yerleşik alanında yer almakta olup 98 Kapı numarasına sahiptir. Keşif tarihinde parsel üzerinde üç adet yapı bulunmaktadır. A- Parselin güneyinde her iki yol cepheli yaklaşık 91 m2 taban alanlı bir zemin bir normal katlı zemin kat ve mesken ve depo , normal katı mesken olarak kullanılan betonarme tarzda inşaa edilmiş mesken binası bulunmaktadır. Pencere doğramaları aliminyumdan imal edilmiş olup kapıları ahşap malzemeden yapılmıştır. Dış cephesi sıvalı olup üzerinde herhangi izolasyon tabakası bulunmamaktadır. B- Mesken binasının kuzeyinde iç avluda kalan yaklaşık 36 m2 alanıl tek katlı tadilat ihtiyacı bulunan dam ve dapo binası tarzında inşaa edilmiş tek katlı yapı bulunmakta olup kiremit çatı örtüsü bulunmaktadır. C-Besi damının kuzeyindeki yola cepheli yaklaşık 51 m2 alanlı kullanılmayan iktisadi değeri olmayan metruk yapı bulunmaktadır.

İmar Durumu : Karacabey Belediye si İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden celb edilen imar durumu belgesine göre parsel İkizce Mahallesi yerleşim alanı içinde kalmaktadır.

Kıymeti : 79.315,00 TL,

KDV Oranı : %18,

Yüzölçümü : 251 m2

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/205 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR