Yazdır

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık iki katlı bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00499115
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 05.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 110000 TL
Dosya Numarası : 2016/9
İlk İhale Tarihi : 11.04.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 11.05.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İZMİR 7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/9 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu yer, İzmir ili Konak ilçesi İmariye (Kadifekale) Mah. 1658 ada 104 parsel ve Kadifekale Mah. 1000 Sk. No: 17 ve Kadifekale Mah. 977 Sk. No: 55/6 Sk. Konak İzmir adresindeki, üzerinde iki katlı iki ayrı binanın bulunduğu ana taşınmazdır.

İKİ KATLI 17 KAPI NOLU BİNA: (1000 Sk. No: 17'de yer almaktadrı)

Binanın giriş kapısının yol altında kaldığı, giriş holü ile beraber 3 oda, balkon, mutfak, banyo ve tuvaletten ibarettir. Giriş holü ile bir odının döşemeleri tasviye betonu ile kaplı, 2 oda zemininin döşemeleri marley ile kaplıdır. Kapılar ahşap, pencereler kısmen demir, kısmen alüminyum malzemeden yapılmıştır. Bodrom katı depo olarak kullanılmaktadır. Teras kısmında 1 oda ve tuvalet muvcuttur. Oda kısmının çatısı kremit kaplı ve tavanları sunta ile döşelidir. Terasın ön kısmında demir korkuluklar mevcuttur. Bina yaklaşık 115 m2 inşaat alanlıdır. İKİ KATLI 55/6 KAPI NOLU BİNA: (977 Sk. No: 55/6 da yer almaktadır)

Zemin Kat: 2 oda, salon, mutfak, banyo ve Wc'den ibaret olup, 40 m2 kullanım alanlıdır. Döşemeler karo plaka malzeme ile kaplıdır. Kapı ve pencerelere doğramaları ahşap malzemeden yapılmıştır. Tavan ve duvarlar sıvalı ve badanaladır. Mutfak banko üst ve altında ahşap dolaplar mevcuttur. Banyosu bakımsızolup dış fıskiyelidir. Elektrik ve suyu vardır. Kiracılar tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Soba ısıtmaldır.

1. Kat: 2 oda solan, mutfak, banyo ve Wc'den ibaret olup, 40 m2 kullanım alanlıdır. Döşemeler odalarda marley, diğer bölümlerde karo plaka malzeme ile kaplıdır. Kapı ve pencere doğramlaları ahşap malzemeden yapılmıştır. Giriş kapısı pvc malzeme, Tavanlar, odalarda kontrplak , salon tavanı Pvc panellerle kaplıdır. Duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Mutfak banko üst ve altında ahşap dolaplar mevcuttur. Banyosu şofbenli ve duş fiskiyelidir. Elektrik ve suyu vardır Kiracılar tarafından mesken olarak kullanılmaktadtır.

Satışa konu taşınmaz meskun bölgededir. Cıvarında gecekondu türünden yapılaşmalar mevcuttur. Yakın cıvarında İnkılap İ.Ö.O. İle 2. Aziziye Camii ve Hava şehitliği ile tarihi Kadifekale bulunmaktadır. Belediye ve Kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım ve taşıma imkanları vasat derecededir.

Adresi : Taşınmaz, Kadifekale Mah. 1000 Sk. No: 17 ve 977 Sk. No: 56/6 Konak İzmir adresinde bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 104,74 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Taşınmazın, Kadifekale-Tiyatro ve Çevre Koruma amaçlı Revizyon İmar Planına göre, Kısmen antik Tiyatro kaz alanında, kısmende Arkeolojik ve Tarih parkı alanında kaldığı, ayrıca 2. Derece Arkeolojik sit alanı ve 1. Derece Arkeolojik sit alanında kaldığı ve nedenle her türlü işlem için İ.K.T.V.K.B.K 'dan için alınması gerektiği ve inşaat izninin olmadığı bildirilmiştir.

Kıymeti : 110.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : 2942 sayılı Kamulaştırma kanununun 7. Maddesine göre belirtme şerhi vardır.

1. Satış Günü : 11/04/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 11/05/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ MEZAT SALONU G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR