Yazdır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık gümüşçay mah.513 m2 bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623400
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 09.08.2017 10:15
Muhammen Bedeli : 379828 TL
İkinci İhale Tarihi : 06.09.2017 10:15
Dosya Numarası : 2017/289 Esas
İhale Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu- Adalet Mah. K. Karabekir Cad. No: 23 Merkezefendi/ Denizl

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2017/289 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Gümüşçay Mah. Kaynarcasırtı Mevkii, 2167 parselde kayıtlı arsa nitelikli taşınmaz (Taşınmaz tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak yazılmakta olsa da parsel üzerinde B+Z olmak üzere iki katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Bina III. Sınıf A grubu yapı sınıfındadır. Bina 8 ylıllık bir yapıdır. Apartman giriş kapısı demir kapılıdır. Bina merdivenleri beton olarak kullanılmakta merdiven kaplamaları yoktur. Merdiven ve balkon korkulukları demir olarak yapılmıştır. Bodrum kat alanı 142 m2 büyüklüğündedir. Duvarlar ve tavanları sıvasız olup dış doğramaları PVC olarak yapılmıştır. Bodrum kat tekstil atölyesi olarak kullanılmaktadır. Zemin kat mesken olarak kullanılmaktadır. Daire 3+1 olup salon ve odaların döşeme kaplaması lamine parke duvar ve tavanları sıva üzeri badana yapılmıştır. Mutfak dolapları ve tezgahı vardır. Binanın üzerinde çatı olmayıp teras çatı yapılmıştır. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. 2017 Emlak değeri 84,09 TL/m2'dir.)
Adresi : Gültepe Mah. 4306 Sok. No:19 Merkezefendi/ Denizli
Yüzölçümü : 513,00 m2
Kıymeti : 379.828,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/08/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu- Adalet Mah. K. Karabekir Cad. No: 23 Merkezefendi/ Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/289 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR