KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00495054
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/155 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
İlk İhale Tarihi
:
23.01.2017 10:10
İkinci İhale Tarihi
:
17.02.2017 10:10
İhale Yeri
:
KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

KAYSERİ
2. İCRA DAİRESİ
2016/155 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, 2728 Ada , 2 Parsel , ALPASLAN Mahallesi, 22 Bağımsız Bölümün bina olarak betonarme karkas nitelğinde tüm cepeleri ayrık nizam,809,75 m2 alanlı bir parsel üzerinde yapılmış bodrum kat+zemin kat+5 normal katl olarak inşa edilmiş binada 38 adet mesken niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır.Binanın merdiven kovasının çıkış istikametinde sağda ve solda konuşlandırılmış binada asansör bulunmaktadır.bina giriş kapısı demir doğramadan yapılmıştır.Merdiven ve sahanlıklar mozaik kaplama ile kaplanmıştır.Satışı istenen meskenin giriş kapısı çelik kapı olup,dire içerisi zeminlerin mozaik kaplamalı olup antre,wc,banyo gibi ıslak zeminlerde mozaik kaplıdır.Daire oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya uygulaması ile kaplanmıştır.ıslak hacimlede duvarlar fayans kaplanmıştır.Daire oda tavanlar sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır.Pencereler PVC doğramadan imal edilmiş olup,oda kapılarının ahşap kapı türü olduğu,Mutfak dolabı ve tezgahı mevcut,bir balkonu olup pvc.doğrama ile kapatılmıtır.satışı istenen bu gayrimenkül doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta olup kuzey doğu cepelidir.bina yaklaşk 25 yıllık bir apartman dairesidir.
Adresi : Alpaslan mah,Emre sok.Emre Apt.No.14/22 3.kat 22 nolu daire
Yüzölçümü : 45 m2
Arsa Payı : 37000/1506000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulamal imar planında konut alanında kaldğı.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında oldugu gibi
1. Satış Günü : 23/01/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR