KADİRLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449823
Şehir : Osmaniye / Kadirli
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/595 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
151327 TL
İlk İhale Tarihi
:
22.11.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
20.12.2016 14:00
İhale Yeri
:
Kamil Kara Bulvarı üzeri Kadirli Belediyesi Yeni Hizmet Binası Mezat Salonu - KADİRLİ KADİRLİ / OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KADİRLİ

İCRA DAİRESİ

2015/595 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Osmaniye İl, Kadirli İlçe, 8 Ada No, 3 Parsel No, CEMALPAŞA MAH. Mahalle/Mevkii, 4 Bağımsız Bölüm Söz konusu bağımsız bölüm 3 blok bodrum+zemin+7 kattan oluşan sitenin C Blok 2.normal kat 4 nolu (doğu cephe ) bağımsız bülümüdür. 4 oda+ mutfak + 2 Banyo ve WC den oluşmaktadır. iç ve dış cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri PVC, kapıları ahşaptır. Islak zeminler, antre ve mutfak seramik, diğer odalar parke döşeme kaplamasına sahiptir. Mesken 189,00 m2 alana sahip olup, yaklaşık 2-3 yıllık bir yapıdır. 3. sınıf B grubu inşaatlar niteliğindedir.

Adresi: Cemalpaşa mah.

Yüzölçümü: 3.862,76 m2

Arsa Payı: 293/15448

Kıymeti: 151.327,55 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 22/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü: 20/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: Kamil Kara Bulvarı üzeri Kadirli Belediyesi Yeni Hizmet Binası Mezat Salonu - KADİRLİ KADİRLİ / OSMANİYE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını

özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Gayrimenkul satış ilanına gerekli şerh verilerek " ilgililerin adreslerine çıkartılan tebligatların tebliğ edilememesi veyahut adresi bilinmeyenler için de gazete ilanının ilanen tebligat yerine kaim olacağına " ,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/595 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR