Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık binalar

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448217
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 29.12.2016 10:00
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 15:00
Muhammen Bedeli : 0 TL
Dosya Numarası : 2016/2042 TLMT.
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyesi ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

13. İCRA DAİRESİ

2016/2042 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3072 Ada No, 11 Parsel No, Atatürk Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm Borçluya ait bu taşınmaz Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,GÜvenevler(Atatürk) mahallesi, Ada 3072, Parsel 11 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında 9 katlı betonarme apartman olarak belirtilen, parselin tamamı 1277.64 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 78/1277 arsa paylı zemin kattaki 1 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu.

TAŞINMAZIN GENEL DURUMU:Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında da 9 katlı apartman olarak belirtildiği parsel Üzerinde 9 kat yapılmış bir yapı olduğu, borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi zemin kattaki 1 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken düzenlenmiş olduğu, kendi içinde dört oda, misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu Daire doğu-güney-batı cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise Iaminat parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup Üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise pvc denimal edilmiştir, mutfak, lv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı 260 m² dir. Kullanım alanı ise 230 m2 olarak tespit edilmiştir.Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür,bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür,

Adresi : Atatürk Mah. Hasan Celal Güzel Cad. No:86 Yaşam Sitesi B Blok K:1Merkez / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 1.277,64 m2

Arsa Payı : 78/1277

İmar Durumu : Taşınmaz imarda olup, imar planında ayrık nizam dört katlı yapı adasına gelmekte olduğu

Kıymeti : 429.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 29/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyesi ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 376 Ada No, 1 Parsel No, Büyükpınar mah. mağaraönü mevkii Mahalle/Mevkii, Borçluya ait bu taşınmaz Gaziantep ili Şehitkamİl ilçesi,Büyükpınar mahallesi, Ada 376, Parsel 1 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen, parselin tamamı 1066.36 m2 olan bu yerin tamamı borçluya ait olduğu.

TAŞINMAZIN GENEL DURUMU:Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi arsa olarak belırtildiği gibi parsel üzerinde kayda değer yapılı, dikili, ekili herhangi bir şeyin olmadığı halı hazırda boş arsa olduğu görülmüştür. Borçluya ait bu taşınmazın çevre parselleri genellikle yapılaşmaktadır.Bu taşınmaz şehrin kuzey-baîısında Gaziantep 1. Organize sanayinin da yakın batısında ayrıca Safa şehir toplu konut alanı içinde olan bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaşmadığı görülmüştür, taşınmaz çevresinde genellikle konu türü yeni yapılaşmaların oluştuğu bir bölgede olduğu tespit edilmiştir, taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, konut olarak az talep edilen bir bölgedir.

Adresi : Büyükpınar (Safaşehir) Mah. Gaziantep Adana Asfaltının 700 M Güneyi Arsa OlarakMerkez / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 1.066,36 m2

İmar Durumu : İmar planı içerisinde olduğu imar planında ayrık nizam üç katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu.

Kıymeti : 533.180,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 15:20 - 15:30 arası

2. Satış Günü : 29/12/2016 günü 15:20 - 15:30 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyesi ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2042 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR