İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715805
Şehir : İstanbul / Kartal
Kat Sayısı : 5
: 262
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1148 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
6800000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.02.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2018 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU

5. İCRA DAİRESİ

2013/1148 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 423 Ada, 13 Parsel, ZÜHTÜPAŞA Mahallesi,
Münir Nurettin Selçuk caddesi no 92 adresinde, tapusunda 423 ada 13 parsel olarak kayıtlı taşınmaz olup; bulunduğu bölge; İstanbul’un bilinen en eski yerleşimlerinden biri olan (kalkedon) moda burnu ile, Kurbağalı derenin denize döküldüğü alan içindedir, Şehirsel yapılaşması tamamlanmış, planlı ancak kısmen eski tarihli (yaşlı) binaların ağırlıklı olduğu, gelir düzeyi orta ve kısmen yüksek ailelerce ikamet için, orta boy işletmelerin hizmet binası ve ticaret için tercih edilenyerleşim bölgesi içinde, kuş uçuşu takribi Marmara denizine 400mt, Bağdat caddesine 230 mt uzaklıkta, Fenerbahçe spor kulübünün dere ağzı tesisleri ile komşu, Belediye ve diğer alt yapı hizmetlerinden faydalanabildiği , ulaşım yönünden İstanbul genel şartlarına göre kısmen kolay ulaşılabilir konumda olduğu, görülmüştür.

Taşınmazın üzerindeki bina; bitişik nizam, Betonarme karkas teknikle takribi1990-1993 yıllarında inşa edilmiş 1 bodrum kat + 1 zemin kat + 3 normal kat (+ Çatı arası )= toplam 5 katlı binadır. İlgili belediyesinden 20.04.1992 tarihli, 992-4-23 sayı ile, Toplam 907 m2 toplam alanlı, tek bağımsız bölümlü ve konut nitelikli YAPIM İZİNİ aldığı, Asansörlü, doğal gaz yakıtlı kalorifer ısıtmalı bina Şehircilik Bakanlığının 2016 yılı yapı sınıfları tariflerine göre 4-B mimari hizmet sınıfında gözükmektedir. Mimari projesinin görülemediği, KAT İRTİFAK veya MÜLKİYETİ KURULMADIĞI TAPUSUNDA ARSA OLARAK GÖZÜKEN, dosyasında yapı kullanma (İSKAN) Belgesi görülmeyen kullanılan malzeme ve işçiliğinin yapım dönemine ve sınıfına göre kısmen vasat üstü olduğu,Halihazırda tamamının Ünüvar inşaat firmasının merkezi olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür.Şirket özelliğine ve ihtiyaç listesine göre ofis ve bölüm düzenlemeleriyapıldığıgörülen binada;

Bodrum katta; arka bahçeye çıkışlı giriş holü, merdiven evi, ısı merkezi, hidrofor hacmi, yemekhane, servis mutfağı, çay ocağı, wc ve arşiv hacimlerden ibaret takribi 150 m2 alana sahip, zemin kaplaması karo seramik, duvarlar plastik boya, kapılar kaliteli ahşap kapı tespitleri yapılmıştır. Yüksek girişli Zemin katta; lobi ,santral, çalışma odası, şoför odası ve hacimlerinden ibaret takribi 150m2 alana sahip olduğu, duvarların kısmen ahşap lambri, kısmen saten boya kaplamalı, spotlu asma tavan, zeminin karo granit kaplı olduğu tespitleri yapılmıştır.

1-2-3 Normal katlarda; sağlı sollu iki girişli olduğu, 3 çalışma, bir toplantı odası, antre, wc, merdiven evi ve asansör hacimlerinden ibaret takribi 170 m2 alana sahip; zemin kaplaması, kısmen halı, kısmen karo granit, duvarlar ihtiyaca göre kısmen ahşap lambri, kısmen saten boya, tavanlar, kartonpiyerli spotlu asma tavan, pencereler alüminyum ısıcamlı, tesisat yönünden kullanılır durumda olduğu tespitleri yapılmıştır.

Çatı arası; çatı eğiminin sınırladığı, iki yönlü teras, teraslardan yol tarafı geniş ve cüzi deniz manzaralı,iki çalışma odası, wc, orta salon, merdiven ve asansör hacimlerinden ibaret, kapalı alanı takribi 97 m2 olduğu, bitirmelerin normal kat malzemeleri ve işçiliğinde olduğu tespitleri yapılmıştır.Lazer-metre ile yerinde alınan kontrol amaçlı en boy ölçüsel alan hesabımız ile yapım ruhsatındaki toplam 907 m2 inşaat alanının uyuştuğu görülmüştür.

Yüzölçümü : 262,00 m2

Kıymeti : 6.800.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 02/02/2018 günü 11:30 - 11:40 arası

2. Satış Günü : 27/02/2018 günü 11:30 - 11:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,% 18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1148 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR