Yazdır

İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00500337
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 05.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/734
Teminat Bedeli : 85000 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 10:20
İlk İhale Tarihi : 18.01.2017 10:20
Muhammen Bedeli : 85000 TL
İhale Yeri : KEMALPAŞA MAHALLESİ MUTLU SOKAK NO 15 ( BESOB) ESNAF SARAYI İCRA MÜZAYEDE SALONU - KEMALPAŞA MAH. MUTLU SK. NO: 15 İNEGÖL / BURSA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
2. İCRA DAİRESİ

2016/734 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 573 Ada No, 332 Parsel No, Süleymaniye Mah. Mahalle/Mevkii, Kat2/5 Bağımsız Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre;Kıymet takdirine konu olan meskenin mahallinde yapılan incelemede bünyesinde yer aldığı binanın Zemin kat ve normal 2 kattan ibaret olmak üzere toplam 3 katlı yapı olduğu,her bir katında 2 adet olmak üzere toplam 6 adet meskeni bünyesinde bulunduran binada kıymet takdirine konu olan ve borçluya ait bulunan meskenin bu binanın normal 2. Katında yer alan 5 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu binanın dış cephesinin boyası ve ısı izalasyonun yapılmış vaziyette olduğu Borçluya ait 5 bağımsız bölüm nolu mesken içinde yapılan incelemede hol,mutfak,2 oda,banyo ve Wc kısımlarından ibaret yaklaşık 70m2 civarında olduğu,oda zeminlerinin laminat parke,oda kapılarının panel kapı,pencere doğramalarının beyaz renk PVC doğrama ve çift cam, banyo Wc zeminlerinin seramik, duvarlarının tavana kadar fayans,diğer mekan duvarlarının çimento harçlı düz sıvalı ve boyalı ,mutfak kısmında mutfak dolap ve tezgahının mevcut olduğu,tavan duvar birleşim noktalarında dekoratif amaçlı kartonpiyer uygulamasının yapıldığı,daire giriş kapısının çelik kapı olduğu bildirilmiştir.Rüçhanlı alacak altına muvafakat edilmediğinden rüçhanlı alacak ve satış masrafları için ihale 60.250,00 TL'den başlayacaktır.
Adresi : Süleymaniye Mahallesi Koyuncu Sokak No:6/5 İnegöl / BURSA
Arsa Payı : 5/40
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : KEMALPAŞA MAHALLESİ MUTLU SOKAK NO 15 ( BESOB) ESNAF SARAYI İCRA MÜZAYEDE SALONU - KEMALPAŞA MAH. MUTLU SK. NO: 15 İNEGÖL / BURSA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/734 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR