İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina (Fatih, Mimarkemal mah. Kocaragıppaşa cad.)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00447955
Şehir : İstanbul / Fatih
: 1226
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/4867 ESAS
Muhammen Bedeli
:
30000000 TL
İlk İhale Tarihi
:
22.11.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
22.12.2016 10:00
İhale Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2015/4867 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İli, Fatih İlçesi, Mimarkemal Mahallesi, Kocaragıppaşa Caddesi üzerinde 3 kapı numaralı, tapuda 622 ada 5 parselde kayıtlı Apartmanın tamamı niteliğindedir.

Ana bina gezilip görülmüş olup günümüze göre 1. sınıf malzeme ve işçilikle betonarme karkas statik sistemde inşa edilmiştir. 2 bodrum kat + zemin kat + Asma kat + 5 normal kattan müteşekkil toplamda 9 katlıdır. Apartmanın tamamı kiracı istimalinde hazır giyim maşazası olarak işletilmektedir. Kat alanları yaklaşık 142.00 m2, Asma kat alanı yaklaşık 90.00 m olup toplamda 1.226.00 m2 kapalı alanlıdır. Pencereleri vitrin özellikli alüminyum doğramadır. Apartman klimalı, asansörlü ve yaklaşık 22 yaşındadır.

1. ve 2. Bodrum kat depo olarak kullanılmaktadır. Lavabo-wc, elektrik trafosu, sığınak, su deposu bu katlardadır. Bodrum katların zemini mozaik ve pvc (mineflo) kaplıdır. Islak hacimler seramiktir.

Zemin kat ön cephe vitrinlidir. Satış katı olan bu kattan mermer basamaklı ferforje korkuluklu, ahşap küpeşteli şık bir merdiven ile katlara çıkılmaktadır. Her biri 4’er kişilik 2 adet faal durumda asansör vardır. Bunlara ilaveten yangın merdiveni mevcuttur. Her kat tek hacimlidir.

Katların zeminleri gre-seramik, duvarları kağıt kaplıdır. Tavanları alçı asma tavan, aplik aydınlanmalıdır.

Apartmanın son katı olan 5. Normal katında büro, tezgah dolaplı mutfak, yemek mahalli, 2 adet lavabo-wc bulunmaktadır.

İmar Durumu : Fatih İlçesi Mimarkemal Mahallesi 622 ada, 5 parsel sayılı yerin, İstanbul IV numaralı, İstanbul I numaralı Yenileme Alanları, İstanbul II Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurullarınca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan Fatih ilçesi Kentsel, Tarihi Kentsel Arkeolejik, I. Derece Arkeolojik Sit Alanı, 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında 3. Derece Koruma Bölgesinde, 2. derece Ticaret alanında kalmakta olup H= 15.50 m. irtifa almakta olduğu, Söz konusu parselin Yenikapı-Taksim Metro Hattı üzerinde bulunmakta olup uygulama safhasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Raylı Sistem Müdürlüğünden görüş alınmasının gerektiği belirtilmektedir.

Kıymeti : 30.000.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 22/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4867 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/08/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR