GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00671262
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/60557 ESAS
Muhammen Bedeli
:
674124 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2017 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ
2017/60557 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 281 Ada, 1 Parsel, 26 nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlarından da belirtildiği gibi halihazır yerinde bodrum, zemin, 1. Normal kat ve teras kattan oluşan toplam dört katlı bir bina olduğu tespit edilmiştir. binanın bodrum katında garaj, kalorifer dairesi ve kiler mahalleri bulunmaktadır. Garajın duvarları fayans kaplı olup , tabanı karo kaplıdır. Diğer mahallerin duvarları sıvalı ve boyalı olup, doğramalar kısmen ahşap, kısmen de demirden yapılmıştır. Yapı betonarme karkastır. Elektrik suyu mevcuttur. Zemin kat dubleks olarak 1. Normal kat ve teras kat ile birlikte kullanılmaktadır. Zemin katta salon ve açık mutfak, wc bulunmaktadır. Kat içerisindeki ahşap laminat kaplı merdivenle 1. kata çıkıldığında bu katta 3 yatak odası, wc, banyo mahalleri bulunmaktadır. Çatı katında ise 2 oda, mutfak ve üzeri ahşap çatı ile örtülmüş çevresi açık pergole yapılmış teras bulunmaktadır. Yapı betonarme olarak inşa edilmiş olup, duvarları sedef boyalıdır. Salon ve oda tabanları ahşap parke kaplıdır. Zemin kattaki mutfağın tabanı seramik kaplı olup, sadece mutfak tezgahı üzeri fayans kaplama yapılmıştır. Banyo ve wc nin duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları pvc dir. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup kaloriferlidir. Binanın toplam inşaat alanı 320,00 m2 dir. bina yaklaşık 11 yıllık olup yıpranması % 11 olarak düşülecektir. Taşınmaz, şehir merkezinin yaklaşık 8-9 km. güney-batısında bulunmakta olup, Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi genellikle imara uygun olarak yapılaşmıştır. Taşınmaz, Karataş 2. Bölgede olup, Oska Aqua Parkın yaklaşık 800m batısında bulunmaktadır. Taşınmazın olduğu yerin imarlı yapılardan meydana gelmesi, çevresinin modem yapılarla yapılaşması, yüksek ve havadar bir yerde olması olumlu tarafıdır. Şehir merkezine kısmen uzak olması olumsuz tarafıdır.
Adresi : Şahintepe Mah. 133392 Nolu Sakak No 27 Serinkent Sitesi
(Site İçin No :11) Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 10.491,50 m2
Arsa Payı : 350/9100
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 674.124,07 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/11/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, 15 Temmuz Mah. 3368 Ada, 4 Parsel,Zemin Kat 2 nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Taşınmaz, bina girişinin bodrum kattan ve doğu cepheden verildiği binanın, zemin katında ve bina girişine göre ön tarafta kalmaktadır. Söz konusu mesken 4 oda, salon, mutfak, banyo, Lv-wc, kiler, soyunma odası, antre, hol ve 2 balkon oluşmaktadır. Asansörlü binada 210 m2 brüt ve 180 m2 net alanlı, meskenin zeminleri salon ve odalarda parke kaplı, ıslak hacimlerde seramik kaplı, duvarlar duvar kağıdı ile kaplı, ıslak hacimlerde fayans kaplı olup tavanlar ıslak hacimler dışında plastik boyalı kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Mutfakta ahşap dolap ve granit tezgah mevcuttur. Söz konusu mesken kaliteli ve 1.sınıf malzeme ve işçiliğe sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapı olup ısınma doğalgaz yakıtı kullanılarak kombi ile sağlanmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Söz konusu meskenin yaklaşık 15 yıllık binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %15 olarak dikkate alınacaktır. Taşınmaz Osmangazi mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak 56017 nolu sokak üzerinde, 56001 nolu cadde kesişiminin batısında 2.parsel konumlu olup üzerinde Cuma Bakmaz apt. yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumlu bilinen yerler; Vedat Topçuoğlu Anadolu Lisesi ve Metro markettir. Bölge ana arterlerinden Muhsin Yazıcıoğlu caddesine yakın konumlu olduğundan ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.
Adresi : Osmangazi Mah. 56017 Sok. Cuma Bakmaz Apt. No:8/2
Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 1.080,09 m2
Arsa Payı : 97/1080
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında olup, Ayrık nizam 3 katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 475.647,23 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/11/2017 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 12/12/2017 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/60557 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.27/09/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR