KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637867
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
: 490
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 20.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/138 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.10.2017 14:30
Satış Yeri
:
AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI MEZAT SALONUA BLOK ZEMİN KATAKARATAY/KONYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2015/138 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :
: Konya İli, , Selçuklu İlçesi, Hocacihan mahallesi, 156 cilt, 16782sayfa, 18508 ada, 4 parsel numaralı,490,00 m² alanlı arsada bulunan(ruhsatlı betonarme 2 katlı apartman arsa vasıflı yer tam hisse paylı bulunmaktadır. Kat mülkiyeti yok arsa vasıflı iskan alınmamış Taşınmaz arsa üzerinde ruhsat alınmış kat mülkiyeti yokbetonarme bodrum + ikikatlı apartman bulunmaktadır. 2007 yılında ruhsat alınmıştır.
Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara, şehir merkezine ve ana yollara uzak konumdadır. Yaklaşık bina oturum alanı 180 m2 brüt ve net ise 160 m2 dir.Bodrum , zemin , 1. Kat ve çatı katı toplam alanı 600 m2 dir . Bina tabanları fayans, laminant parkeve duvarlar alçı sıva şeklindedir. Dış cephe boya ve çevre düzenlemesi yapılmamıştır. Pencereler ahşap . dış kapılar çelik kapı , basamak merdiven döşeme mermer olarak yapılmıştır .
Mevki, konumu, inşa tarzı ve alanı, yapıda kullanılan malzemeler, uygulanmış olan işçilikler, mevcut halihazır durumu, yıpranma payı, ulaşım durumu, şehir merkezine mesafesi, mevcut ekonomik şartlar, arz ve talep, kiralanması halinde getirebileceği kira geliri, meskenin bulunduğu semt ve semt içindeki yeri ve günün iktisadi koşulları gibi değerine tesir edebilecek tüm faktörler göz önündebulundurularak; piyasadaki alım-satım rayiçlerine göre arsa ve üzerindeki binanın bedeli 400.000 TL dir.
Adresi :Kıymet takdirine konu taşınmaz güncel olarak, Erengül Mahallesi, Büşra Gül sokak, no : 7Selçuklu /Konya adresindedir.
Yüzölçümü : 490 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 18508 ada, 4parsel,SelçukluBelediye imarmüdürlüğünün37834 sayılı imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında mesken sahasına isabet etmektedir. İki kat ayrık mesken sahası .
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/09/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/10/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri :AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI MEZAT SALONUA BLOK ZEMİN KATAKARATAY/KONYA -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/138 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR