Yazdır

KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635580
Şehir : Manisa
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 200000 TL
İkinci İhale Tarihi : 02.10.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/341 Tlmt.
İhale Yeri : YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ KENT MEYDANI KULA
İlk İhale Tarihi : 05.09.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.KULA
İCRA DAİRESİ
2016/341 TLMT.TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kula İlçe, 726 Ada No, 14 Parsel Bey Mah Eski Selendi Yolu mevki B Blok zemin 2 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz üzerinde bulunan B blok zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm olup,mesken niteliğindedir.Taşınmazın arsa payı 1/15 tir.B blok zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm betonarme tarzda inşa edilmiş,Ana binanın zemin katında bulunan meskenin 150 m2 Kullanım alanı vardır.3 oda 1 salon 1 mutfak banyo ve wc bölümlerini içeren meskenin duvarları sıvalı ve boyalı,kapıları amerikan ahşap kapı pencerleri pvc doğramadır.Oda tavanları alçıpan asmalı tavanlı ve boyalı banyo ve tuvaletin tavanları pvc asma tavandır.Oda zeminleri laminat parke döşeli ıslak hacimler koridor ve mutfağın zemini ve duvarları ise karo fayans döşelidir.Mutfak dolapları mdf den tezgahı ise granittir.Banyo dolapları mdf dendir ve duşakabinli ve ebeveyn banyoludur.Evin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskenin bulunduğu ana taşınmazın çatısı ahşap olup,üzeri kiremit kaplıdır.Dış cephesi ısı yalıtımlı sıvalı ve boyalıdır.Balkon korkulukları alüminyum doğramdır,pencerlerinde işlenmiş demir korkuluklar mevcuttur.Ortak merdivenleri mermer kaplı,duvarları sıvalı ve boyalı,korkulukları demir doğramadır.Taşınmaz şehir merkezindedir.Yan cephesi bitişik olan binanın ön cephesinde 7.00 mt lik imar yoluna diğer cepheleri de bahçeye bakmaktadır.Isınma sitemi merkezi katı yakıt kaloriferdir.yol su elektrik kanalizasyon ptt gibi hizmetlerden yararlanılmaktadır.
Adresi : Manisa İl, Kula İlçe, 726 Ada No, 14 Parsel Bey Mah
Yüzölçümü : 1.561,00 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat taks 0,40, kaks 1,20 meskendir
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir(Haciz-İpotek)
1. Satış Günü : 05/09/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/10/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ KENT MEYDANI KULA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/341 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2017 (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR