Yazdır

İZMİR 26. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623427
Şehir : İzmir / Bornova
Kat Sayısı : 5
: 110
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 281250 TL
İkinci İhale Tarihi : 27.10.2017 11:10
Dosya Numarası : 2015/5543 Esas
İhale Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
İlk İhale Tarihi : 27.09.2017 11:10

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İZMİR
26. İCRA DAİRESİ
2015/5543 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, 9430 Parsel No, Çamdibi Mahalle/Mevkii, Taşınmaz tapu kaydına göre arsa vasıflı olarak kayıtlı ise detaşınmaz üzerinde betonarme kolonlu,tuğla duvarlızemin+5 normal katlı, zemin katı kahvehane, normalkatları mesken tarzında inşa edilmişbir yapının mevcut olduğu görülmüştür.
Zemin kat komple dükkan olup, dış kapı ve pencereleri Aliminyum doğramalı , dışları file kepenkli, yerleri karotaş kaplı, iç duvarları boya ve badanalı olup, elektrik ve suyu bulunan dükkanın içinde lavabo ve klozet bulunan wc-lavabo ile kahve ocağıyer almaktaolduğu, Normalkatların her birinde birer mesken daire yer almakta olup ( 5.ci kattaki meskenin na tamam vaziyette olduğu) . Mesken daireler 2 oda, salon, mutfak , wc-lavabodan ibaret , iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri Aliminyumdoğramalı , yerlerikarotaş kaplı , sulu hacimleri seramik kaplı, iç duvarları boya ve badanalı ,mutfaklardabanko altı ve üstü ahşap mutfak dolaplı, mutfak, wc, banyo duvarları fayans kaplı,banyolarda lavabo , klozet ve duş yeri yer almaktaolduğu, Elektrik ve suyu mevcut olan meskenlerin soba ısıtmalı olup 1.ci katta kiracı, diğer katlarda borçlu ve ailesi oturmaktadır.
5.ci katta yer alan meskenin dış kapı ve pencereleri takılı olmayıp, mutfak, wc-banyo teşkilatlarının mevcut olmadığı görülmüştür.%20 oranında yıpranmış olan Ana yapının 110 m2 taban alanlı ve toplamda ; 660 m2 inşa alanlı olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : Çamdibi Mah.5059 Sokak İle Yıldırnım Beyazıt Caddesinin Kesim Köşesinde Yer Alan 5059 Sokakta 1 Kapı No Yıldırım Beyazıt Caddesinde 185 Kapı No Lu Yer. Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 110,00 m2
Arsa Payı : 5/8
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Bitişik nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 281.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/09/2017 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/10/2017 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR