MURATLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622666
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
Yayınlandığı Gazeteler

MURATLI HİZMET 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
189180 TL
İlk İhale Tarihi
:
03.08.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
07.09.2017 11:00
İhale Yeri
:
Adliye Duruşma Salonu Muratlı/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MURATLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

Tekirdağ ili, Muratlı İlçesi, Turan Mahallesi, 141 ada, 8 parsel 656,82 m2 yüzölçümlü, avlulu kerpiç ev nitelikli taşınmazdır.Satışa konu taşınmaz üzerinde iki adet yapı mevcuttur. Tek katlı mesken olarak kullanılan yapının alanı 69,37 m2? dir. Mesken 2 oda, antre, mutfak, Banyo-Wc den oluşmaktadır. Giriş kapısı ve pencereleri ahşaptır. Yapının çatısı oluklu kiremit ile örtülüdür. Duvarları boyalıdır.Depo olarak kullanılan yapının alanı 21,31 dir. Satışa konu taşınmaz hükümet konağına kuş uçucu yaklaşık 900,00m2 Atatürk Caddesine yaklaşık 800,00m2 mesafede olup Turan Mahallesi 11.Sokağa cephelidir. Düz bir topoğrafik yapısı vardır. Belediyenin hizmetlerinden yararlanır konumda olup her türlü ulaşım imkanına sahiptir.
Adresi : Turan Mahallesi 11.Sokak No 5 Muratlı/TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 656,82 m2
Kıymeti : 189.180,88 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/08/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/09/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Adliye Duruşma Salonu Muratlı/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR