Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453259
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 534550 TL
İlk İhale Tarihi : 28.11.2016 14:30
İhale Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil / Gaziantep
Dosya Numarası : 2016/13107 ESAS
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ
2016/13107 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 880 Ada No, 70 Parsel No, ismetpaşa Mahalle/Mevkii, Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında KÜLTÜR BAKANLAĞININ KORUMA ALANIDIR, KORUNMASI GEREKLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞIDIR ve ESKİ ESERDİR şerhi bulunmaktadır. Cinsi her ne kadar ev olarak belirtilse de, parsel üzerinde kısmen bodrum kat, zemin kat, teras kat olmak üzere toplam üç katlı bir yapı olduğu görülmüştür. Parsel üzerindeki yapının bodrum katına gelindiğinde, bu kat kısmi olarak yapılmış depo olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış olup tek bölmelidir, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, elektriği mevcuttur, depo olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 50 m² olarak tespit edilmiştir, Bu katın inşaat alanı ise 30 m² olarak tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının zemin katına ve teras katına gelendiğinde, bu katlar işyeri (konfeksiyon mağazası) olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış olup kendi içinde salon, çeşirti odalar bulunmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, tabanları kısmen seramik, kısmende şap ile kaplıdır. iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, konfeksiyon mağazıs olarak kullanılmaktadır, bu ikin katın inşaat alanı 300 m² olarak tespit edilmiştir. Bu taşınmaz şehrin eski bir yerleşim bölgesi olan merkezi bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaşmadığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, yakın çevresinde genellikle işyeri olarak düzenlenmiş eski adı ile avrat pazarı bulunmaktadır.
Adresi : İsmetpaşa Mahallesi Kızılcıoba Sokak No:42 (Meskar Konfeksiyon) Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 236,55 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmazın imar planına göre taşınmazın parsel 308 ve 309 envanter nolu tescilli kültür varlığı yapılar bulunmakta olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 534.550,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil / Gaziantep
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13107 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR