Yazdır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447926
Şehir : Sakarya
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 274050 TL
Dosya Numarası : 2015/314 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 14:30
İhale Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Camili Mah. Adapazarı
İcra Birimi : SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İkinci İhale Tarihi : 11.07.2017 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2015/314 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 327 Ada No, 11 Parsel No, SEMERCİLER MAH. Mahalle/Mevkii, 14 Bağımsız Bölüm Atatürk Bulvarı'na yaklaşık 600-700mt.mesafede olan taşınmazın etrafı tamamen yapılaşmıştır.Yapılar zemin katlarda çok çok değerli işyerleri üst katlarda konutlar şeklindedir.Topoğrafk olarak düz bir arazide yer almakta, tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır.Borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı ana gayrimenkul bir zemin ve üzerinde yer alan dört normal konut katı olmak üzere toplam beş katlıdır.Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür.Yapının zemin katında işyerleri bulunmaktadır.14 bağımsız bölüm nolu mesken (mahalde 5 kapı nolu)girişte bir antre-hol ile bir salon, üç oda, mutfak, banyo, lavabo-wc'den ibarettir.Ayrıca iki balkonu ve bir kileri vardır.Odalardan birinde duş-wc mevcuttur.Meskende salon ve oda zeminleri ahşap lamina parke, diğer zeminler seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı iç kapılar ahşap, dış pencere doğramaları ahşap, vernikli ve ısıcamlıdır.Mutfakta granit mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda kabinli küvet, klozet ve lavabı bulunmaktadır.145m2 net kullanım alanına sahip bakımlı durumdaki meskende faal durumda doğalgazlı -kombili kalorifer tesisatı mevcuttur.Binada asansör vardır.Taşınmazın değeri Sakarya 1.İcra Hukuk Mahkemesinin 2016/154E.2016/256K.sayılı ilamı ile kesin olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Semerciler Mah.Bosna Cad.783.Sok.İmsa Sitesi Ablk.No:1 Adapazarı / SAKARYA
Yüzölçümü : 874,71 m2
Arsa Payı : 186800/3568160
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı T1 Ticaret Sahası olarak ayrılan alanda kaldığıve doğusunda bulunan 25.00mt.imar yolunaisabet eden dar bir şerit hlindeki bölümün terkinden sonra bitişik nizamda 3 katlı(B-3)yapı iznine tabidir.
Kıymeti : 274.050,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/01/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Camili Mah. Adapazarı
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/314 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur 06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR