BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00446919
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330000 TL
İlk İhale Tarihi
:
21.11.2016 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
16.12.2016 14:30
İhale Yeri
:
BEYŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET BİNASI 3.KAT (MECLİS TOPLANTI SALONU)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BEYŞEHİR

İCRA DAİRESİ

2016/285 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya ili, Beyşehir ilçesi, Hamidiye Mahallesi, 262 Ada, 62 Parsel nolu, üç katlı kargir apartman ve arsası. Bina yığma olup toplam yaklaşık brüt 149 m2'dir. Binanın zemin katı ticari olup kuzey cephelidir. Bina iki daire ve bir dükkandan oluşmaktadır. Asansörsüz bir binadır. Pencereler PVC'DİR. Kiremit çatıdır. Dış cephe sıva üstü boyalıdır. Dış kapı demir profil kapıdır. Oda kapıları ahşaptır.

Adresi : Konya ili, Beyşehir ilçesi, Hamidiye Mah.

Yüzölçümü : 149,00 m2 Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Dosyasında

Kıymeti : 330.000,00 TLKDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketine satılamayacağı, sınırlı ayni hak tesis edilemeyeceğine dair şerh vardır.

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 16/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : BEYŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET BİNASI 3.KAT (MECLİS TOPLANTI SALONU)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR