Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448363
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP PUSULA 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 61846 TL
İlk İhale Tarihi : 15.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi : 12.01.2017 14:00
Dosya Numarası : 2014/109809 ESAS
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU -  ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
13. İCRA DAİRESİ
2014/109809 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 559 Ada No, 72 Parsel No, Çukur Mahalle/Mevkii, 76 Bağımsız Bölüm Betonarme karkas olara yapılmış bodrum ve kısmi zemin kattan oluşan Belediye Pasajının bodrum katındadır. pasaj içesindeki koridorda halen kiracısı tarafından elektronik haberleşme -cep telefonu bayı olarak kullanılmaktadır. dükkanın inşaat alanı 14,40 m² olup zemin laminat parke kaplıdır. duvarlar plastik badanalı olup ön cephesi ise demir doğramalı camekanlıdır. yapı 40-45 yaşlarında olmasına rağmen bakımlı olup yıpranması %32'dir. taşınmazı belediye imar sınırları dahilinde olup tamamen yapılaşmış meskur bir mahalledir. eski adliye sarayı önündeki meydanlığın bodrumu konumunda olup etrafı iş merkezi, oteller, merkez, ziraat ve diğer banka şubelerinin bulunduğu, şehirde günlük alış verişin kalbinin attığı eski yerleşim bölgesindedir. alt yapısı tam olup her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden faydalanmaktadır.
Adresi : Çukur Mah. Belediye Pasajı Bodrum Kat No: 102 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 3.246 m2
Arsa Payı : 15/3476
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmap planında hmax: 8,50 Ticaret yapı adası, meydanlık alan ve yola gelmektedir.
Kıymeti : 61.846,37 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 15/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/109809 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR