Yazdır

SULUOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık betonarme bina ve arsası

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448991
Şehir : Amasya / Suluova
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İcra Birimi : T.C. SULUOVA İCRA DAİRESİ
İhale Yeri : SULUOVA ADLİYESİ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -SULUOVA / AMASYA
İlk İhale Tarihi : 19.12.2016 11:30
Dosya Numarası : 2016/150 TLMT.
Muhammen Bedeli : 325000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SULUOVA İCRA DAİRESİ
2016/150 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda, Amasya ili Suluova ilçesi Maarif mah. 973 ada 1 parsel 443,97 m2 yüzölçümlü Altı Garaj Üç Katlı Betonarme Bina ve Arsası niteliğinde kayıtlı taşınmaz olup, borçlu hissesi tamdır. Maarif Mahallesi Çorak Caddesi No:2 adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın kadastral ve imar durumunun aynı olduğu, 1/1000 ölçek uygulama imar planı içerisinde konut alanında kaldığı, İnşaat nizamı blok nizam dört (BL-4) kat olduğu tespit olunmuştur. Taşınmazda betonarme olarak inşaa edilen, zemin + 1 normal kat + çatı katı, zemin katı garaj ve depo, normal katları mesken olarak kullanılan, toplam 3 katlı, ahşap çatılı ve kiremit örtülü dışı sıvalı ve boyalı, katlar arası içten betonarme merdivenli ve merdiveni tahta kaplı, elektrik ve suyu mevcut, soba ısıtmalı yaklaşık 15-16 yıllık bir binadır. Bahçe duvarları betonarme perde olarak inşa edilmiştir. Binada; zemin kat 123,00 m2, 1. kat yaklaşık 150,00 m2 çatı katı ise 90,00 m2 olmak üzere toplam 363,00 m2 ebat ve alandadır. Zemin kat içi tek hacim halinde garaj ve depo olarak 1. katı ve çatı katı ise ayrı ayrı mesken olarak kullanılmaktadır. Meskenin içi 1 salon, 3 adet oda, mutfak, 1 banyo ve de 1 adet de wc olarak düzenlenmiştir.Binanın dışı, tavan ve duvarları sıvalı ve boya-badanalıdır. 1. kat ve çatı katı meskenin tabanı ahşap lambri/laminat kaplıdır. Mutfak tezgâhları mermer, alt ve üst dolapları ise mdf dir. Wc ve banyo taban ve duvarları seramik kaplıdır. Bina girişi demir kapı, iç kapıları ahşap ve pencereleri ise pvc dir. 1.kat meskenin tavanı kartonpiyer, çatı katının tavanı ise ahşap olup, lambri kaplıdır. Meskenlerin giriş kapıları çelik kapıdır. Meskenler üç cepheli ve balkonludur.(Ayrıntılı bilgi için müdürlüğümüze müracaat edilmesi)
Adresi : Maarif Mahallesi Çorak Caddesi No:2 Suluova / AMASYA
Yüzölçümü : 443,97 m2 Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Onamlı şehir imar planında G35-A-18-B-3-C ile G35-A-19-4-D paftalarında blok nizam 4 katlı konut alanına isabet etmekte olup, yaklaşık 70 m2 yola terkini vardır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( Satış tarihindeki geçerli KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2016 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : SULUOVA ADLİYESİ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -SULUOVA / AMASYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.nın 130. gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar için İİK.nın 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR