Yazdır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ahşap bina ve arsası

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493352
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

MUSTAFAKEMALPAŞA 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 29.12.2016 11:00
Muhammen Bedeli : 16236 TL
İkinci İhale Tarihi : 26.01.2017 11:00
Dosya Numarası : 2016/54 TLMT.
İhale Yeri : Mustafakemalpaşa Adliyesi İcra Müdürlüğü
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

MUSTAFAKEMALPAŞA

İCRA DAİRESİ

2016/54 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 334 Ada No, 8 Parsel No, LALAŞAHİN Mahalle/Mevkii, Satışa konu gayrimenkulde 2 adet bina vardır. Arsanın ön tarafında bulunan konut olarak kullanılan bina ahşaptan yapılmadır. Ev çok eskidir. İçerisinde 3 oda mutafak ve salon bulunmaktadır. Odalar şap tavanları ahşaptır. Pencereler plastikten yapılmış, kapıları ahşaptır ve kullanılmaktadır. Bu binanın arka tarafında üzerindeki çatı, kiremit kaplı depo bulunmaktadır. Alanı 57 m2 dir. Taşınmazda borçlunun 2/6 hissesi satışa çıkarılacaktır.

Yüzölçümü : 189,93 m2

İmar Durumu : Dosyada mevcut

Kıymeti : 16.236,50 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcut

1. Satış Günü : 29/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 26/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mustafakemalpaşa Adliyesi İcra Müdürlüğü -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR