Yazdır

SORGUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 8 adet daire 4 adet dükkanlı arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449504
Şehir : Yozgat / Sorgun
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 1103428 TL
İcra Birimi : SORGUN İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 19.12.2016 10:00
Dosya Numarası : 2015/1380 ESAS
İhale Yeri : Sorgun İcra Müdürlüğü Odası -Sorgun /YOZGAT
İlk İhale Tarihi : 21.11.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SORGUN
İCRA DAİRESİ
2015/1380 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İli , Sorgun ilçesi , Agahefendi Mahallesi /Yozgat yolu mevki Mahalle/Mevki , 204 Ada No , 57 Parsel No , 517,54 m2 alanlı arsa vasfında tapuya kayıtlıdır.Parsel üzerinde 5 katlı çift daireli bina bulunmaktadır. Zemin kat dükkan olarak kullanılmaktadır. Diğer katlar dairedir, 8 adet daire bulunmaktadır. Daireler 3+1 olup salon, oturma odası, çocuk odası, mutfak, yatak odası, banyo, wc 'den oluşmakta olup, ıslak zeminler fayans diğer odaların zeminleri parke kaplamadır, duvarlar alçı üzeri boyadır, pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap, elektrik, su tesisatları döşeli ve kullanılır durumda, bina doğalgazlı, dış cephesi sıva üzeri boyalıdır, çatısı ahşap üzeri marsilya kiremitle kaplıdır, daireler 110 m2'dir, Bina yaklaşık 15 yıllık olup %10 değer düşük hesaplanacaktır.
Zemin katta 4 adet dükkân bulunmaktadır. Toplam 218 m2’dir. Dükkanların kapı ve pencere doğramaları demir camekan, elektrik ve su tesisatı kullanılabilir vaziyette, duvarları sıva üzeri boya, zeminler fayans, lavabo ve wc’leri bulunmaktadır.

Kıymeti : 1.103.428,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sorgun İcra Müdürlüğü Odası -Sorgun /YOZGAT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1380 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR