Yazdır

DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2448 m2 2 bloklu 6 şar katlı bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494646
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 25.01.2017 14:00
Muhammen Bedeli : 650000 TL
İkinci İhale Tarihi : 22.02.2017 14:00
Dosya Numarası : 2016/1445 Esas
İhale Yeri : ADALET MAH. KAZIM KARABEKİR CAD. NO: 23 (Eski Adalet Mah. Muhtarlığı) Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu Merkezefendi/DENİZLİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
3. İCRA DAİRESİ
2016/1445 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışa Konu Taşınmazın:
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, Sırakapılar Mahallesi, Armutluk Mevkii, 17 İ-III pafta, 1737 ada 1 parselde kayıtlı, 2.448,00 m2 alanlı 2 bloklu 6 şar katlı betonarme bina vasıflı taşınmaz, A blok, 4+çatı, 306/4296 arsa paylı, 10 BB nolu meskenin tamamı BEKİR KAYA adına kayıtlıdır. Sitede bahçede yüzme havuzu vardır. Bahçede peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Bakımlı ve güzel, elit bir sitedir. Satışa konu taşınmaz A blok içindedir. Bina üzerinde çatı vardır. Bina asansörlüdür. Binanın ana giriş kapısı alüminyum doğramalı merdivenler mermer kaplamalı, merdiven korkulukları alüminyum doğramalıdır. Bina 8 yıllık binadır. Bina girişine göre sağda 4. Kat+çatı arası kattadır. 300 m" alanlıdır. 4. Katta bir salon, bir mutfak, giriş, WC+lavabo, üç oda, iki banyo, iki balkon, çatı arası katta bir salon+mutfak, bir teras, iki balkon, iki oda, bir WC+lavabo, bir banyo bulunmaktadır. Ocak ve şofben elektriklidir. Dış kapı ve pencereler plastik PWC doğramalıdır. Odalar ve balonda her iki katta zemin laminant parke kaplamalıdır. Mutfak, banyo ve WC 'de seramik kaplamalıdır. Duvar ve tavan alçı sıvalı ve badalanılıdır. Koridorda iki adet ahşap-ceviz vestiyer dolabı vardır. Çatı arası katta tüm odalarda ve salonda ahşap-ceviz sabit dolaplar vardır. Dördüncü katta yatak odasında giyinme odası ve dolaplar vardır. Üst katta çıkış merdiveni betonarme olup ahşap kaplamalıdır. Banyo zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Banyo duş teknesi, duşa kabin, hilton lavabo ve WC vardır. Mutfakta tezgah, Granit dolaplar MDF doğramalı, lake kaplamalıdır. Bulunduğu mevki olarak taşınmaz Servergazi Mah. De 2011 sokağa cephelidir. Mustafa Kynak Anadolu Lisesinin ve teras park AVM'nin doğusunda 100. Mesafededir. Fatih Sultan mehmet Caddesine, Yunusemre Parkına, Yenişehir öğrenci yurduna, Yenişehir PTT Şubesine yakın konumdadır. Konum itibari ile tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı rahat TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tercih edilen elit yerleşim semtindedir.
Adresi : Servergazi Mahallesi, 211 Sk No:4/A Kat:4 Daire :10 Merkezefendi Denizli
Yüzölçümü : 330 m2
Arsa Payı : 306/4296
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu, 1737 ada 1 parsel konut alanında, TAKS/E=0,25/1,25, çekme mesafeleri 5 m şeklindedir. Taşınmazın üzerinde mevcut binalar imar planı yapılaşma şartlarına uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : KDV kanunun 17. Maddesinin 4. Bendi gereği muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu takyidatında, dosyasında
1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ADALET MAH. KAZIM KARABEKİR CAD. NO: 23 (Eski Adalet Mah. Muhtarlığı) Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu Merkezefendi/DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1445 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR