BURSA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı ev ve ahır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00658912
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 27.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/7280 ESAS
Muhammen Bedeli
:
463350 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2017 11:10
İkinci Satış Günü
:
16.11.2017 11:10
Satış Yeri
:
Bursa Adliyesi Zemin katı icra daireleri satış odası Uluyol/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
5. İCRA DAİRESİ
2013/7280 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili Osmangazi mahallesi Çukurca mahallesi 4793 ada 15 parsel sayılı 1435,05 m2 yüzölçümlübahçeli iki katlı ev ve ahır vasıflı taşınmazın satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.Taşınmaz Etibank sokak 3 kapı numarasında kaim bir adet üç katlıve yığma inşaat tarzında yapılmış taşınmaz,1 adet tek katlı mesken binaları ile yığma inşaat tarzında yapılmış 1 katlı depo binası ile ekonomik değeri bulunmayan sundurma ve 3 kümes yapıları bululanbahçeli taşınmaz olduğu görüldü.Taşınmaz 1/1000 ölçekliÇukurca köy mahallesiUyğulama İmar Planı Revizyonu kapsamında kısmen yolda,kısmen serbest nizam 2 kat,KAKS:0,30 konut bölgesinde,kısmende yolda kalmakta olduğubildirilmiştir.
Üç katlı Betonarme karkas bina:Bodrum,zemin ve teras kat olmak üzere üç katlı 123 m2 oturum alanlı,zemin ve birinci katlar 123 m2,teras katı 84 m2 olan binada;zemin ve birinci kat salon,2 oda,mutfak,banyo. tuvalet mahallinden ibaret ,ıslak zeminler seramik,salon ve odalar ahşap kaplama tavanlar alçı kartonpiyer,daire girişi çelik,iç kapılar ahşap,camlar ve balkon kapıları pvc,mutfak tezgahı mermer,tezgah altı ve üstü dolaplar mevcut,soba ile ısınmalıdır.Ayrıca zemin katta ahşap sundurma veranda bulunmaktadır.Teras kattaki dairebir oda,mutfak,banyo,hol ve tuvalet mahallinden ibaret olup 84,00 m2 alanlı,dış duvarlar ile ara bölme duvarlarıörülmüş,sıvaları yapılmış,iç kapıları kısmen pvc,iş badanalar kısmen ve dış cephe boyası ile yapılmış ve na tamam durumdadır.
Bir Katlı Yığma Bina:Etibank sokağa cepheli kerpiç ve ahşap inşaattarzında yapılmış, kiremit örtülü ahşap çatılı,dış cephesi sıvalı ve badanalı hol,3 oda,mutfak,banyove bahçedetuvalet mahallindenibaret 96,00 m2alanlı,zemin ve tavanlar ahşap,kapı ve pencereler ahşap doğrama,yaklaşık 70-80 yıllık bir bina olduğu görülmüştür.
Bir katlı depo binası:Bahçe içerisinde biriketten yapılma 46,00 m2 alanlı,tek bölüm halinde iç ve dış sıvası yapılmamış,kiremit örtülü çatılıkapı ve pencereleri ahşap,yerler betop depo olarak kullanılmaktadır.Taşınmazasfalt yol ile ulaşılanköy içi mevkiindeve sokağa cepheli,çevresi mesken ile meskun şehir merkezine uzak belediye imkanlarının mevcut olduğu bir mahaldedir.Taşınmazın muhammen bedeli 463.350,00 TL olup KDV % 18'dirb
1. Satış Günü : 16/10/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 16/11/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Bursa Adliyesi Zemin katı icra daireleri satış odası Uluyol/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/7280 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR