Yazdır

MALATYA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 1356,51 m2 arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00537815
Şehir : Malatya
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 28.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 29.03.2017 15:50
Dosya Numarası : 2015/3355
İhale Yeri : Malatya Adliyesi Ek Bina, Malatya İcra Dairesi.
Muhammen Bedeli : 570000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2015/3355 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Malatya İl, Battalgazi İlçesi, Üçbağlar Mah. Hançukuru mevkii 2114 Ada 6 Parselde kayıtlı arsa ve kerpiç ev vasfında taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde hali hazırda zemin+1 katlı betonarme bina mevcut. Binanın zemit katı kayısı işleme atölyesive ve tekstil atölyesi olarak kullanılmakta, dış cephesi sıvasız, 1. katında üç adet mesken amaçlı daire bulunmakta, birinin iç imalatları yapılmış, diğer iki dairenin davurları örülmüş, kısmi duvarları eksik, inşaat kısmen tamamlanmış, daire üç oda bir salon, mutfak, Wc, lavabo, antre, hol ve balkondan oluşmakta, Islak alanlar seramik, odalar ve salon tabanları pvc parke, duvarlar plastik boyalı, iç kapılar ahşap yağlı boyalı, balkon kapıları ve pencereler pvc çift camlı, mutfak dolaplı sobalı binadır.Ana taşınmaz inşaat ruhsatına göre toplam dört katlı, zemin katı: 1 adet asma katlı 462 m2 dükkan, diğer üç normal katta üçer mesken olmak üzere 9(her mesken brüt:143 m2) meskenden oluşmakta, Fiilen zemin+1 katı kısmen inşaatı tamamlanmış diğer katların inşaatına başlanılmamıştır. Mevcut toplam inşaat alanı:953 m2 dir. Yüzölçümü 1.356,51 m2 dir. Taşınmazın özellikleri, konumu, yapımında kullanılan işçilik, malzeme kalitesi yıpranma durumu, bölgedeki emsal emlak fiyatları, arsa payı dahil dikkate alınarak kıymet taktirine itiraz nedeniyle yapılan bilirkişi incelemesi ile Malatya 1. İcra Huk.Mahkemesince 570.000 TL kıymet taktir edilmiş ve kesin olarak karar verilmiştir. İpotek veren Yahya TOZAL' ın taşınmazda hissesi tamdır.
Adresi : Battalgazi Mah. Ebedi Sok. No: 2 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 1.356,51 m2 İmar Durumu : İmar planı içerisinde, 5 m ön bahçeli TAKS:0,30 KAKS:1,20 (4 katlı)
konut alanında kalmaktadır. Kıymeti : 570.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/03/2017 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 24/04/2017 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Malatya Adliyesi Ek Bina, Malatya İcra Dairesi.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3355 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR