Yazdır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan bir adet mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491261
Şehir : Muğla
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 600000 TL
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/437 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ
2016/437 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 5 Ada No, 107 Parsel No, MERKEZ MAH. Mahalle/Mevkii, A Blok, Zemin Kat, 2 Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerindeki 2 blok halinde 9 adet dükkan, 12 adet ofis ve 24 adet daire bulunan toplam 45 adet bağımsız bölümlü apartmanın A blok zemin katında ana cadde üzerinde ve tali yol cepheli olarak köşe başında konumludur. Parsel Dalaman ilçesi, Merkez Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerindedir. Dalaman Çarşı merkezinde, bir cephesi ana bulvar olmak üzere üç cephesi yoldur. Çevresinde zemin katı dükkan üst katları mesken veya ofis olan 5 katlı benzer özellikte binalar işyerleri, bankalar vardır. Ulaşmı kolaydır. Satışa konu Zemin kat 2 Bağımsız bölüm , Ana binanın ana bulvar cephesinde köşebaşında konumdur. Taşınmazın tapuda mevcut mimarı projesine göre betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup, 3-A yapı grubu özelliğinde yaklaşık 82,00 m2, net kullanım alanına sahiptir. Taşınma projesinde ve yerinde bir oda halindedir. Dükkanın duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanı alçı asma tavan saten boyalı, tabanları seramik kaplama, camekanları alüminyum doğramadır.
Adresi : Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi No:31/B Dalaman / MUĞLA
İmar Durumu : Dalaman Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat ticari+konut alanındadır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : FETHİYE KARAYOLU ÜZERİ ORTACA ADALET SARAYI ADLİYE GİRİŞİ ORTACA-MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/437 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR