İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Hamidiye'de bina mahkemeden satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00750436
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / İNEGÖL
Kat Sayısı : 5
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 192
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1490000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
İNEGÖL
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/24 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Hamidiye mahallesi 492 ada 78 parsel sayılı taşınmaz 192,34 m² yüzölçüme sahip olup tapu kayıtlarında ana taşınmaz niteliğinin arsa olarak görünmesine rağmen arsa üzerinde zemin kat ve normal 4 kattan ibaret olmak üzere toplam 5 katlı betonarme bina mevcuttur. Binanın zemin katında 2 adet işyeri normal katlarında ise her bir katta iki adet olmak üzere bina bünyesinde toplam 8 adet mesken, 2 adet işyeri bulunmaktadır, binanın dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalı vaziyettedir. Bina konum itibariyle batıda Park caddesinden kuzeyde Değirmen sokaktan, doğusunda ise Sümbül sokaktan cephe almaktadır; şehir merkezine çok yakın ve belediye alt yapı hizmetleri ile elektrik, telefon ve doğalgaz sistemi kurulu olup yakın çevresinde Hükümet Konağı bulunan taşınmaz toplu taşıma güzergahı üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan her bir mesken salon salomanje tarzında, antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, Wc ve balkondan ibaret olup yaklaşık 85 m² alana sahip ve geometrik bir mimaridedir. Bina içindeki meskenlerde halihazırda ikamet edilmektedir. Binanın zeminindeki yaklaşık 75 m² alana sahip, zeminleri seramik, camekan doğramaları ameminyum olan işyeri içinde Bakkoop faaliyet göstermekte olup, Değirmen sokak ve Park caddesinden cephe almakta ve Hamidiye mahallesi Park caddesi no:3 adres plakalıdır. Binanın zeminindeki 50 m² alana sahip işyeri ise kahvehane olarak faaliyet göstermekte olup Değirmen sokaktan cephe almakta ve 39 kapı numarasına sahiptir.
Adresi : Hamidiye Mahallesi Değirmen Sokak İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 192,34 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planında "Konut Alanında" kalmaktadır. Bu plan hükümleri geçerlidir.Bitişik Nizam 3 kat imarlıdır. Hmax:9.50'dir.
Kıymeti : 1.490.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR